Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Dziś serwis Gameinformer.com ujawnił kolejną podpowiedź związaną z grą “Batman: Arkham City”. Jak się okazuje dotyczy ona sekretnego pokoju Wardena Sharpa (zarządcy Azylu Arkham), który możemy znaleźć ponownie grając w pierwszą część gry. Poniżej znajdziecie pierwsze polskie tłumaczenie tekstu ze strony Gameinformer.com przygotowane specjalnie dla serwisu Arkhaminfo.com. A w dalszej części newsa pokażemy wam gdzie znaleźć tajemniczy pokój:

Wielu graczy spędziło godziny próbując rozwikłać wszystkie sekrety Arkham zeszłego roku. Czy to zebrać trofea Riddlera, taśmy z przesłuchań, czy Kroniki Arkham, akurat gra nie była pod tym względem krótka. Tak, czy owak, istniało jedne miejsce, z którego istnienia wiele osób nie zdawało sobie sprawy…Sekretny pokój Wardena Sharpa. W środku wyraźnie zobaczymy plany przeniesienia Azylu do miasta. Zapytaliśmy jednego z twórców gry jak udało się utrzymywać taki sekret przez tak długi czas oraz nagraliśmy materiał wideo pokazujący jak owy pokój znaleźć.

Nawet jeśli grałeś w Arkham Asylum przyglądając się każdemu korytarzykowi, ukończyłeś 100% gry i odblokowałeś wszystkie Trofea/Osiągnięcia, to prawdopodobnie nie natknąłeś się na sekretny gabinet Wardena w jego biurze. Nie ma go na żadnej mapie. Nie zauważysz słabej ściany dzięki wizji detektywa oraz możesz ją wysadzić jedynie poprzez kilka aplikacji wybuchowego żelu. Spytaliśmy Paula Crocker’a, lead’a designerów w Rocksteady jak udało się utrzymać taki smaczek w wieku internetu:

Tworząc “Batman: Arkham Asylum”, umieściliśmy mnóstwo takich “haczyków”, które pasowały do wersji Arkham. Od początku wiedzieliśmy, że Warden to ten zły, więc pokazaliśmy jaki byłby jego następny ruch. Szczerze mówiąc pokój pasuje do wizji “Arkham City”, ale będąc uczciwym,ukryliśmy go całkiem nieźle. Zgodziliśmy się, że pokój będzie odnaleziony przez graczy dopiero po udzieleniu dyskretnej podpowiedzi na Forum gry,ale nawet wtedy trwałoby to kilka ładnych miesięcy, więc zdecydowaliśmy się to ogłosić w podkaście na temat edycji “Game of the Year”. Fani gry byli naprawdę zaskoczeni, a czytając Forum często możemy natknąć się na pochlebne opinie na temat dużej ilości pracy, jaką włożyliśmy w kreowanie fabularnego tła dla przeróżnych postaci, nie mniej świetnie się czytało wszystkie teorie, które zaczęły się tworzyć w umysłach graczy zaraz po odkryciu pokoju. Myślę, że ludziom naprawdę się zacznie podobać nie tylko to jak Arkham Asylum ukazuje Arkham City, ale również to jak Arkham City rzuca nowe światło na Arkham Asylum.

Teraz  pozwól płycie z grą “Batman: Arkham Asylum” jeszcze raz zakręcić się w napędzie Twojej konsoli i jeżeli Ci się  podobał sekretny pomysł Rocksteady, sprawdź go sam.

A jak wielu z Was wie już o sekretnym pokoju w Arkham Asylum, który zawiera ciekawe informacje na temat Arkham City? Podzielcie się tym z nami na forum, lub w komentarzach pod newsem 🙂

6 odpowiedzi na „(Aktualizacja)Największy sekret o Arkham City w Arkham Asylum?”