Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Batman może i uwolnił Arkham Asylum od Jokera, ale jego praca jest zazwyczaj daleka od zakończenia. Asylum przejęło część Gotham City z masą największych zbrodniarzy ze świata zamieszek.
Wydaje się to być doskonałym pretekstem do dodania większej ilości umiejętności oraz gadżetów do gry. Witamy na ulicach Arkham City.
Poniżej prezentujemy wam wywiad do „PlayStation 3 Magazine” z szefem studia Rocksteady – Sheftonem Hill’em,:
UWAGA! W dalszej części newsa mogą znaleźć się SPOILERY!

Nadzieje na wielki sukces sequela gry są ogromne, jak to wpływa na rozwój zespołu?

– To prawda, że teraz jesteśmy znani z gry Batman Arkahm Asylum, ale nie powiedziałbym, że czujemy się z tym bardziej komfortowo, ponieważ wciąż odczuwamy wysiłek i stres, który towarzyszył nam podczas tworzenia pierwszej odsłony Batmana.
Uważam, że lepiej nie myśleć zbyt wiele o wadze oczekiwania na sequel gry, ponieważ ja już odczuwam podniecenie, a jeśli pomyśleć o odpowiedzialności może wydawać się to trochę przerażające.
To jest pierwsza myśl, którą wspominam, gdy się budzę i ostatnia, kiedy idę spać od trzech lat, więc nie potrzebuje w tym momencie więcej motywacji, bo mam jej wystarczająco wiele.

Jak postrzegasz Arkham City – jako ewolucje czy rewolucje?

– Zdecydowanie jest to ewolucja pod względem fabularnym, a rewolucja w zakresie ustawień i całej mechaniki gry. Jest dla nas ważne, aby gracze odczuwali pewne poczucie ciągłości między Arkham Asylum a Arkham City.
Historia sequela następuje po wydarzeniach z pierwszej części gry, a nawet wyjaśnia niektóre tajemnice Asylum. Miejsce to jest jednak cztery lub pięć razy większe niż wyspa Arkham, więc musieliśmy opracować nowe technologie do realizacji tak ogromnego i szczegółowego środowiska – dokonaliśmy czegoś, co byłoby niemożliwe bez doświadczenia, jakie zdobyliśmy podczas produkcji pierwszej odsłony Batmana.

Inne gry przejęły kilka aspektów Arkham Asylum, szczególnie system walki “FreeFlow”. Co robisz, by być zawsze o krok przed konkurencją?

– FreeFlow był jednym z kluczowych cech, które powodowały, że gracze czuli moc i dynamikę, unikalny styl walki Batmana. Jak z każdą mechaniką gry, nie przenieśliśmy jej po prostu z Arkham Asylum, udoskonaliliśmy każdy jej szczegół i powiązaliśmy z nowym światem gry oraz nowymi przeciwnikami. Walki były rozbudowane, teraz są wzbogacone o nowe funkcje, w tym dwa razy więcej ruchów do wykonania przez gracza; możliwość kontrowania ciosów wielu przeciwników na raz oraz umiejętne wykorzystanie gadżetów w trakcie nabijania sekwencji ciosów.

Czy komentarze fanów wpłynęły w pewien sposób na wygląd lub cechy postaci?

– Jesteśmy zawsze otwarci na opinie innych, i to całkiem oczywiste, że istnieje wiele poważnych fanów Batmana. To właśnie oni dali nam informacje o bardzo szczegółowym wyglądzie Batmana. To jasne, że nie da się wszystkich zadowolić, więc nasze podejście do gry głównie koncentruje się na fabule i rozgrywce. Następnie wybieramy złoczyńców, którzy pomogą opowiedzieć dla gracza historię gry w sposób innowacyjny.

Czy kiedykolwiek rozważałeś stworzenie gry z bardziej otwartym światem?

– Nie chcemy definiować Arkham City jako otwartego świata lub liniowej gry. Chociaż trzon jest nadal silny przy głównej fabule, będziemy także wykorzystywać w grze misje poboczne oraz nagrody dla graczy, którzy będą badali ulice miasta.
Te opcjonalne aspekty będą kształtowały historię i ukazywały, jak wiele z największych złoczyńców Gotham, przystosowało się do życia wewnątrz nowego obiektu. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją zarówno elementy historii, które są liniowe, jak i przygody w bardziej otwartym świecie. Uważam, że to połączenie da grze całkowicie unikalny klimat, pozostający bez wątpienia wierny uniwersum Batmana.

W jaki sposób polepszyliście “Tryb detektywa” w sequel’u?

– Tak jak w każdym sequelu gry, druga część będzie znacznie rozszerzona. Jednym z przykładów jest karna baza danych w połączeniu z nową mechaniką śledztwa. Riddler będzie ciągle drwił z Batmana dzięki skomplikowanym zagadką i misjom pobocznym, ale miejsca, które zawierają jego największe sekrety będą znane tylko jemu i osobom, którym powierzył on swoje tajemnice. Zamiast odnajdywać te miejsca na mapie, Batman będzie mógł zeskanować gang bandytów w celu znalezienia potencjalnego informatora. “To jest ten koleś, którego trzeba przesłuchać!”, ale najpierw musisz zdjąć wszystkich pozostałych członków gangu podczas starcia z bandytami. To będzie trudne, przy używaniu łańcucha ciosów w celu nabicia comba.

Poziomy Scarecrow’a były jedną z naszych ulubionych elementów gry Arkham Asylum. Czy planujesz wprowadzenie podobnych niespodzianek do Arkham City?

– To jest pytanie, na które trudno odpowiedzieć, więc mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko, jeśli powiem, że całkowicie rozumiem, jak popularne były sekwencje Scarecrow’a, i że my też byliśmy z nich bardzo zadowoleni podczas ich tworzenia. Pracujemy w pocie czoła, aby stworzyć najlepszą grę jaką się da, więc wszystko co mogę powiedzieć na tym etapie to – bądźmy cierpliwi.

Czy można spodziewać się pokoi wyzwań, sekwencji ciosów „FreeFlow” i zagadek Riddlera?

– Obawiam się, że nie wolno mi w tej chwili o tym mówić. Przepraszam!”

źródło http://www.computerandvideogames.com

2 odpowiedzi na „Wywiad z Sheftonem Hill’em ! Powrót Stracha na Wróble ?”