Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Jak dobrze wiecie w przyszłym roku czeka nas premiera gry Batman: Arkham City. W rozwinięciu newsa prezentujemy wam 10 powodów dla których powinniście zagrać w tą grę.

1: Możliwy wątek miłosny: Każdy fan Batmana wie, że Bruce Wayne jest tak samo świetnym kochankiem jak i wojownikiem. W Batman: Arkham City dwie antybohaterki stworzą nadzieję na powstanie jakiegoś romansu. Seksowna Talia Al Ghul została co prawda potwierdzona(Aktorka Stana Katic), ale tak naprawdę interesują nas tylko relacje Batmana z niegrzeczną Kobietą Kot.

2:Kooperacje: Są tacy gracze, którzy martwią się o sens gry przeciwko masie bandziorów, ich zabawa może zostać zepsuta poprzez działania ze strony swoich partnerów, tak jak to było w przypadku Resident Evil 5. To będzie zależeć jedynie od tego w jaki sposób użyją kooperacji. Jeśli zagrają w tryb samodzielnej kooperacji, która rozgrywa się poza główną historią tak jak tryb poprzedniej gry, to nie mają się o co martwić.

3:Największy detektyw świata: Podczas Arkham Asylum przestępstwa rozwiązywaliśmy częściej pięścią, aniżeli umysłem. By to zrekompensować, Rocksteady obiecało, że w Arkham City rozbuduje tryb detektywistyczny pozwalając nam stać się prawdziwymi największymi detektywami na świecie.

4:Wróg mojego wroga: Wszyscy wiemy, że Joker oraz Dwie Twarze wystąpią w grze ale nie mamy pojęcia jak ułożą się relację pomiędzy tymi dwoma villainami, szczerze mówiąc nas to bardzo intryguje. Na przykład Ci dwaj główni przeciwnicy Mrocznego Rycerza będą rywalizować o kontrolę nad slumsami w Arkham, co będzie dla Batmana dużą korzyścią. Inni bandyci, którzy wystąpią w grze to znana partnerka Jokera, Harley Quinn; mający obsesje z datą Calendar Man; szalony naukowiec Hugo Strange oraz powracający psycho-killer Mr Zsasz.

5:Ostatni śmiech?: Dla większości z nas rola Mark’a Hamill’a jako Jokera w poprzedniej części gry była fantastyczna. W Arkham City jego rola powraca wraz z pytaniami na temat przyszłości jego postaci. Podczas trailera widzimy naszego ulubionego maniakalnego geniusza, który nie za bardzo promieniuje zdrowiem. Hamill twierdzi, że to jest jego ostatni raz, a nas ciągle zastanawia, jak potoczą się losy Jokera.

6:Szalone miasto: Nadmiar przestępców z pierwszej części gry, oraz siły bezpieczeństwa zatrudnione przez Sharpa, aby powstrzymać bandytów, którzy mają całkowicie wolną rękę w swoich działania pomiędzy murami Arkham City.

7:Cień na niebie: W tej grze będziemy mieli możliwość zobaczenia Batmana, który używając pistoletu z hakiem potrafi wzbijać się w górę ponad dachy budynków. Rocksteady ma nadzieję, że to pozwoli nam bardziej wczuć się w rolę Mrocznego Rycerza, pozwalając nam przemierzać mape miasta o wiele szybciej. Przypominamy, że będzie ona pięciokrotnie większa niż ta, którą widzieliśmy w Arkham Asylum.

8: Przesłuchanie: Plotki na temat aktora Wally’ego Wingert’a zostały potwierdzone. Człowiek Zagadka powróci w sequelu. Jeszcze nie wiemy czy wystąpi w grze jako postać, ale pewni jesteśmy tego, że powrócą jego zagadki. Jednakże, Batman będzie musiał odszukać poszczególnych bandytów i przesłuchać ich w celu dowiedzenia się, gdzie znajduje się kolejna zagadka.

9:Poruszanie się: Jak już wspomniałem, mapa jest o wiele większa niż ta w Arkham Asylum, tak więc możliwość latania nie będzie jedyną zdolnością Batmana. Będzie on w stanie również przebijać się przez szyby i wspinać po różnorakich powierzchniach.

10:Umiejętności walki: System walki został ulepszony w porównaniu do poprzedniej części gry. Nowe ofensywne umiejętności pozwalają nam na walkę z dwoma przeciwnikami jednocześnie oraz użycie większej ilości gadżetów podczas bójki, takie jak rozpryskiwanie  wybuchowego żelu na plecach swoich wrogów. Wiedza w defensywie pozwala Batmanowi na użycie elementów środowiska na jego korzyść. Możemy np. przywołać nietoperze, aby wystraszyć wrogów, oraz nowy manewr pozwalający na chwycenie lecących w nas przedmiotów i odrzucenie ich.

Osobiście nie mogę się doczekać nowej gry. Jakie jest Wasze zdanie na jej temat? Możecie zamieścić je w komentarzach.

Źródło: http://www.comicbookmovie.com

4 odpowiedzi na „10 powodów, według których Batman: Arkham City będzie lepszy od Arkham Asylum.”