Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Po miesiącach pytań i spekulacji na temat sequela gry Batman: Arkham Asylum, na światło dzienne wyszedł drugi trailer o Arkham City, który odpowiedział na kilka z nich. Niestety, nie mówi nam nic na temat tego, czy będziemy mogli zagrać w tryb multiplayer. Aż do teraz… Istnieją niepotwierdzone informacje, które mogą nam wiele o tym opowiedzieć.
Pierwsza rzecz, która nas interesuje to to, czy gra będzie posiadać tryb multiplayer dla wielu graczy czy jedynie kampanie kooperacyjną. Mamy dla was dobrą wiadomość oba tryby się pojawią. Według źródła (które będzie nas prowadzić przez cały artykuł) w grze występuje bardzo duża ilość detali w trybie jednoosobowym oraz wieloosobowym, i w żadnym razie się nie splatają. „Źródło” podaje nam informacje, że gra nie zostanie stworzona, aby zrewolucjonizować ją z trybem wieloosobowym, lecz multiplayer zostanie zrewolucjonizowany dla samego Arkham City.
„Wiem”, twierdzi źródło, „Wiele osób skamieniało, gdy usłyszeli o trybie wieloosobowym, wyobrażając sobie, jak zróżnicowanie może wyglądać rozgrywka w trybie jednoosobowym. Nic bardziej mylnego!”. Podczas, gdy chwalił oryginalność pomysłu, zauważył związek z trybem FreeRoam w grze Red Dead Redemption firmy Rockstar Games. Przemieszczając się po mapie, walcząc z gangami i polując na najgroźniejszych przestępców. Przenosząc to w świat Batmana może okazać się to całkiem interesujące. „Możesz rozwalać gangi, a kiedy wychodzisz z gry, wszystko trwa dalej; możesz grać razem ze swoimi przyjaciółmi jako rywale albo sojusznicy, biorąc udział w różnych zdarzeniach, takich jak polowania na zbrodniarzy, lub jakie tylko sobie zapragniesz. Wydaje się tak, jakby był to prawdziwy świat”.
Kiedy podoba nam się taki pomysł, zastanawiamy się, co producenci musieliby zrobić, żeby gra była tak dynamiczna, aby multiplayer wyglądał jak kampania. Z dużą ilością dedykowanych serwerów, nie mamy się co martwić, że możemy grać z „innym Batmanem”. Będziesz jedynym Batmanem, a Twój kumpel jedynym Jokerem. Wybierasz jedną z 12 postaci i wchodzisz do poczekalni z listą serwerów, w których postać ta obecnie nie występuje. Możesz również stworzyć prywatną rozgrywkę. Wszystko to może być zrobione dla 1-12 osób, więc masz możliwość przejścia jej samodzielnie, w kooperacji albo wieloosobowo.
Wraz z trybem Multi, gracze będą mogli zwiększać poziom przedmiotów, które posiada ich postać, odkrywać niemal każdy budynek, ocalić lub zlikwidować niewinnych ludzi na ulicach. Życie w grze wydaję się tak realistyczne, że wkrótce zapominasz o tym, że grasz jedynie z dwunastoma prawdziwymi graczami. Jeśli jesteś Batmanem, możesz polować na zbrodniarzy, oraz planować swój atak. Jeśli jesteś przestępcą (w zależności od postaci), możesz wprowadzić chaos, aby przyciągnąć Batmana, a następnie zastawić na niego pułapkę. Nigdy przedtem pewnie nie grałeś w coś tak interesującego!

źródło: http://batmanarkhamcitymultiplayer.blogspot.com/
Kilka słów od redakcji Arkhaminfo:
Zaskakującym faktem jest to, że w/w informacje są sprzed tygodnia, jednak polskie serwisy postanowiły zabrać się za niego dopiero teraz. Dostaliśmy również kilka maili z prośbą, o jego przetłumaczenie. Ostrzegamy, że źródło z jakiego one pochodzą nie jest wiarygodne. Dlatego nie pojawiło się wcześniej na łamach serwisu. Wiadomość pochodzi z bloga osoby o nieznanej tożsamości i bardzo mało prawdopodobnym jest to, że te informacje sprawdzą się i zaistnieją w grze. Sam fakt umieszczenia tam licznika jest dość podejrzany. Po samym przeczytaniu artykułu można wywnioskować, że jest to tak zwane ‘gdybanie’ niż pisanie o faktach. Powyższa wiadomość nie została potwierdzona przez żaden oficjalny serwis odnośnie gry Batman Arkham City, więc te informacje, prawdopodobnie nie są wiarygodne!

5 odpowiedzi na „Spekulacje odnośnie trybu multiplayer w grze Batman: Arkham City”

  • To nie może być prawdą.Kto sobie wyobraża paru batmanów w jednym mieście.

  • Nie potrzebny jest taki multiplayer w Batman Arkham City. Zgodzę się na kooperację.

  • Już wolę żeby to była plotka, bo nie podoba mi się ten pomysł. Wolałbym po prostu kooperacje na podzielonym ekranie (w przyadku konsoli) lub kooperację online… nie jakieś Simsy w Gotham City

  • Wole żeby sie skupili na Singlu niż na Multi ;/

  • Dzięki wielkie za tłumaczenie, fakt ten tekst jest jakis podejrzany. Ale troche chcialbym aby sie spelnilo.