Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Brytyjska Akademia Filmowa i Telewizyjna w skrócie BAFTA utworzy specjalne spotkanie zatytułowane „Opanowywanie tworzenia: Dyrektor kreatywny do spraw gier” które rozpocznie się 9 marca . Kierownik oddziału artystycznego, David Hego będzie opowiadał o procesie tworzenia nowego Batmana od tworzenia szkiców do finalnej wersji gry. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

Następny temat jest niemniej interesujący ponieważ dotyczy nowej konsoli Sony.

Wiedząc iż obie gry Batman Arkham Asylum i Arkham City mają przewagę w postaci dużego silnika gry o jakim zaczęli myśleć 10 miesięcy wstecz, już wtedy mieli ogólny zarys planu z Zakapturzonym Krzyżowcem „Caped Crusader” na nowa konsolę przenośną Sony.
Więc czy jest możliwość aby Batman pojawił się na PSP2?
Oczywiście… ale jeszcze nie teraz. Po prostu Rocksteady i Warner poszukiwali natchnienia aby skierować nowe przygody Batmana na tę platformę przy czym mają swoją listę własnych powodów dlaczego ta konsolka mogłaby być czymś interesującym dla kryminalnie szalonego Gotham.

Poniżej przedstawiamy wam kilka powodów dlaczego Batman twórców Rocksteady i NextGenowejPlatformy w skrócie NGP, mógłby być niezwykle dynamicznym duetem dla nowej konsolki:

  • Analogowe gałki służyły by do pełnej kontroli w takiej formie, że pierwsze PSP byłoby prehistorią poprzez odejście od starego i wypróbowanego 15 letniego pada dual-shock na coś zupełnie innowacyjnego. Brak drugiej gałki sprawiłby, że grałoby się dziwnie jednakże z dwoma specjalnymi ruchami Batmana walka i rozwiązywnie problemów poprzez całą mechanikę nie sprawiałoby problemów i w miarę płynnie wyglądałoby podobnie jak na PS3.
  • Myśleli nad tym, że na NextGenowejPlatformie Mini-gierka Batarangami dotyczyłaby sterowania i jakby zapamiętywała sprzężenia zwrotne z gry (tak jakbyś grał kierownicą) to byłaby rewolucja w sterowaniu gdzie grasz kierując ręcznie jakbyś np. łapał, przesuwał, popychał i przenosił ruchy zgodnie z nią.
  • Z kombinacją standardowych żyroskopów i przyśpieszaczy, NexGenowePlatformy oferują zaskakującą możliwość bycia nieco kreatywnym jeśli chodzi o sterowanie. Polega to między innymi na zasadzie abyś mógł np. naśladować ręką rzucanie Batarangiem i zdjąć bandziora z dystansu.
  • Gry na PSP2 mogą generować jakość HD dzięki temu iż konsola będzie posiadała własną przestrzeń na kartach fleshowych i dzięki temu zawierałaby każdy szczegół graficzny z miasta Gotham.
  • Twórcy chcieliby aby wspólnie ze znajomym móc zagrać w tryb kooperacji gdzie Batman i Catwoman przejęliby kontrolę uliczną w Arkham City.

Ludzie z portalu o grach Kapowgames skontaktowali się z Warner Bros nad ranem aby dowiedzieć się czy gra pojawi się na tę platformę jednak z rozmowy wynikło, że ani nie zaprzeczyli ani nie potwierdzili planów wydania gry na nową, przenośną platformę Sony.
Czy jest naprawdę mocny tytuł jak Batman który mógłby zaprezentować możliwości silnika Unreal Engine 3 na NextGenowąPlatformę? Według Kapowgames, prawdopodobnie nie.

Moim zdaniem być może za jakiś czas ujrzymy Batmana, jak nie ta część to kolejny sequel na PSP2. Nie ukrywam, że ten temat mnie mocno intryguje bo chciałbym zobaczyć czy te rozwiązania sprawdziłyby się.
Czas pokaże czy coś z tego będzie a czy wy chcielibyście Batman: Arkham City na tę przenośną konsolkę?

Źródło: Kapowgames.com
Drugie źródło: Bafta.org