Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

SarahMay, główna menadżer ds. społeczności po zobaczeniu tylu fantastycznych pomysłów o komiksowym Batmanie w rekomendacjach zapytała Paula Crockera ( głównego narratora z Arkham Asylum i takze Arkham City) by opowiedział wam o rekomendacji na temat powiązanych komiksów z Batman: Arkham City i wyjaśnił jak one pomogły ukształtować jego pracę.

REKOMENDACJE

Paul: Zostałem zapytany o dostarczenie pełnej listy komiksów oraz graficznych nowel, które według mnie wpłynęły na kierowanie prac przy Arkham City. Aby podać jakiś mały przykład, poza byciem głównym scenarzystą w Rocksteady, spędziłem ponad 10 lat pracując w komiksowym sklepie i dużo rozmawiałem z fanami, za co kochają swoje komiksy po przeczytaniu ich jak najwięcej.
Przez pierwszy miesiąc podążałem za komiksami Batmana od Alana Granta & Norma Breyfogle’a, wydanie Detective Comic. Lata wstecz byłem zaciągnięty do przeczytania komiksu Franka Millersa Dark Knight Return (Powrót Mrocznego Rycerza). Pamiętam jak stałem w kolejce aby zakupić komiks Granta Morrisona i Dave’a McKean’sa “Arkham Asylum” w chwili kiedy dostawa doszła i jak oglądałem jego kopię na VHSach gdy były dostępne na konwentach i w internecie czy brytyjskim przedstawieniu, pokazywanym zaraz po Amerykańskim, ale najbardziej pamiętam zakup “The Killing Joke” (Zabójczy Żart) ze starej zapomnianej planety na duńskiej ulicy. To był odjazdowy komiks przez lata i wygląda na to, że nigdy już taki nie wyjdzie, ale trafił w moje ręce.
Najlepsza część? Kiedy wracałem pociągiem do domu, żaden nie był spoilerowany i każda strona była odświeżona, przez co ekscytująca.

Co to ma wspólnego z Arkham City? Więc, po pierwsze, daje ci to listę pomysłów z komiksów jakie miałem kiedy dostaliśmy się z Arkham Asylum i co nas poprowadziło do Arkham City, po drugie z nadzieją zachęcaliśmy wszystkich aby spróbowali z całych sił nie spoilerować elementów historii i postaci jakich używaliśmy.

Jest tysiące historii z Batmanem i powiązanych z nim całym wachlarzem przestępców i to najprawdopodobniej najlepszy przykład na to, że wszystkie te historie pojawią się w grze, jednak należy zaznaczyć, że żadna z nich nie ma wpływu na decyzje jakie podejmowaliśmy. W Batman: Arkham Asylum stale opisuję jak wzorowałem się na kwestiach Jokera, które są mieszanką tych znanych nam z Killing Joke i z Animowanej serii Batmana oraz wersji dużego faceta który podąża ścieżką marzeń każdego z fanów Batmana, zapakowany w klasycznym portrecie z Mrocznego Rycerza (Kevin Conroy).
Czy zaspokoimy każdego? Jasne, że nie, ale będziemy próbować.

Oto lista klasycznych komiksów i graficznych noweli (niekoniecznie w kolejności) jakie mocno wpłynęły na historię wersji w Arkham. Większość z nich zostały już wymienione tutaj, ale… do diabła z tym.
• Killing Joke
• Arkham Asylum: A serious house on a serious earth.
• The Long Halloween
• Dark Victory
• Hush
• Batman Year 1
• Joker
• Gotham Central.
• Perpetual Mourning – Niesamowita, acz krótka opowieść od Teda McKeevera w biało-czarnych kolorach.

Jeśli chodzi o wydawanie co miesiąc tych noweli, wszystkie rządzą i jeśli musiałbym wybrać tylko cztery z nich, byłyby to:
• Streets of Gotham
• Batman, inc.
• Batman
• Detective Comics
Źródło.Community.BatmanArkhamCity.com