Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Jakiś czas temu informowaliśmy was o powstaniu komiksu nawiązującego do fabuł: Batman: Arkham City i Batman: Arkham Asylum, natomiast już teraz możemy zobaczyć pierwsze strony komiksu na podstawie gry i trzeba przyznać, że wyglądają one obiecująco. Historia rozpoczyna się w momencie, w którym kończy się Arkham Asylum. Wzmocniony trucizną Joker zostaje pokonany przez Batmana i przeniesiony z powrotem do celi w zabezpieczonym już więzieniu. W rozwinięciu newsa możecie zobaczyć już teraz przykładowe strony ! Przypominamy, że komiks Batman: Arkham City będzie dostępny w formie cyfrowej w maju 2011 roku.
Seria komiksowa Batman: Arkham City wydawnictwa DC Comics jest oficjalną pomostową opowieścią pomiędzy fabułami Batman: Arkham Asylum, a Batman: Arkham City.
Seria składająca się z sześciu numerów ma na celu ukazanie wydarzeń, które wydarzyły się pomiędzy grami. Komiks rozpoczyna się rok po historii przedstawionej w Arkham Asylum ukazując nam Quincy Sharp’a, byłego naczelnika Arkham, jako nowego burmistrza Gotham City.
Na samym początku jako burmistrz, nakazał zamknąć Arkham i utworzyć nowy „dom” o maksymalnej ochronie dla mieszkańców starego więzienia o dość ciekawej nazwie Arkham City, które umieszczone jest niedaleko centrum Gotham.
W mieście ustalono nowe „podejście” do więźniów. Będą oni mogli swobodnie poruszać się po mieście i robić to co chcą pod warunkiem, że nie przekroczą jego murów. Co może pójść nie tak? O właśnie, czy nie wspominaliśmy, że burmistrz na stanowisko naczelnika nowego więzienia mianował Hugo Strange’a, psychologa – geniusza, który zna prawdziwą tożsamość Batmana?
Fabuła komiksowa została wymyślona przez Paul’a Dini’ego, uznanego scenarzystę, który pisał scenariusz nie tylko do komiksów oraz animowanych seriali z kultowym bohaterem, ale również uczestniczył w tworzeniu fabuły w obu grach.
Encyklopedyczna wiedza Dini’ego na temat Mrocznego Rycerza i jego dokładna znajomość fabuły gry, może zapewnić, że w serii tej będzie występować wiele wskazówek dotyczących tego co będziemy mogli zobaczyć w nadchodzącej grze. Otrzymaliśmy pięć pierwszych stron numeru pierwszego komiksu, który zostanie wydany w maju razem z drugim numerem, a następne zostaną wydane w każdym kolejnym miesiącu. Zobaczcie jak opowieść się rozpoczyna i rozkoszujcie się fantastycznymi rysunkami autorstwa Carlos’a D’Andy, który zna klimaty komiksów z Batmanem dzięki pracy w DC Comics/Wildstorm.

 

Image
Image
Image
Image
ImageŹródło Gamespot.

2 odpowiedzi na „Znamy pierwsze strony komiksu Batman: Arkham City”