Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Kiedy Warner Bros oraz Rocksteady zamieściło w Internecie całkiem nowy trailer Arkham City z Człowiekiem-Zagadką, fani byli lekko zszokowani gdy uświadomili sobie, że materiał ten należy obejrzeć kilkakrotnie, aby całkowicie go zrozumieć.

Na samym początku przeanalizujmy co w ogóle oferuje nam trailer, ponieważ pokazuje nam jak może wyglądać mechanika rozgrywki w Arkham City.

Prawdopodobnie wszyscy zgodzimy się z tym, że w trailerze możemy doszukać się motywów rodem z “Piły”, ogólny obraz został zrobiony w ciężkim stylu, a pułapki wymagające myślenia wykorzystują ludzi do pełnienia roli przynęty.

Wygląda na to, że puzzle Człowieka-Zagadki będą o wiele bardziej skomplikowane, niż szukanie statuetek z pytajnikiem. Oczekujemy, że będą one pełne przeszkód, a Batman będzie musiał zdążyć na czas, aby móc uratować zakładników przed śmiercią.

Zauważyliście pewnie, że w jednej scenie Batman użył Cryptografic Sequencer’a, aby rozszyfrować hasło. Podobnie było w Arkham Asylum, jednakże tym razem wymagać to będzie od nas o wiele więcej myślenia zamiast ciągłego kręcenia kółek kciukami(mowa oczywiście o padzie).

Zastanawiając się nad głębszym sensem, wyświetlające się teksty  przez cały czas trwania filmiku nie zostały umieszczone tylko na pokaz.

Co znaczą te wszystkie napisy z równaniami matematycznymi? Pewne jest, że Rocksteady chce, abyśmy zwrócili na nie uwagę.

Numery umieszczone pośrodku i słowa mają pewne bardzo ważne znaczenie. Włączając filmik po raz kolejny postanowiliśmy je zapisać.

‘Puppet’,’what’,’to’,’Sharp’,’Strange’,’Riddle’,’me’,’this’,’on’,’keep’,’a’,’take’ i ‘string?’ –  są to słowa podświetlone na zielono. Każde z nich ma swój unikalny numer.

Na pewno jest to jakaś zagadka (domyślamy się, że jest ona zawarta w imieniu) związana z Quincy Sharpem – burmistrzem Gotham City – i Hugo Strange’m, wrogiem Batmana, który został naczelnikiem Arkham City. Związana jest ona również z jakąś liną.

Zanotowaliśmy wszystkie numery, uporządkowaliśmy je w numeracji od 1 do 21 i wstawiliśmy słowa odpowiadające tym numerom. Szczerze powiedziawszy zdanie to, nie miało żadnego sensu – „Puppet what to Sharp Riddle me…”.

Na szczęście zbiorowisko umysłów w Internecie jest mądrzejsze nawet od samego Człowieka-Zagadki. Grupka fanów z oficjalnego i brytyjskiego forum, dosyć szybko uporała się z zagadką.

Kluczem do rozwiązania nie jest użycie numerów do posegregowania słów, ale użycie słów do ponumerowania liczb, które to odnoszą się do liter alfabetu odkrywając prawdziwą zagadkę:

„9 / 1 3 / 2 5 20 20 5 18 / 20 8 1 14 / 25 15 21

Riddle me this, what does it take to keep a sharp puppet on a strange string

I AM BETTER THAN YOU(Jestem od Ciebie lepszy)

To nie wszystko. Warner Bros informuje, że w filmiku występuje druga, bardziej skomplikowana zagadka. Nikt jak do tej pory jej nie rozwiązał. Problem jest nawet z tym, kiedy powinniśmy zacząć rozwiązywać tą zagadkę, ale sensownie będzie przyjrzeć się słowom napisanym w prostym języku angielskim.

Spróbuj pominąć zdanie „I spy with my Riddle eye” i zamiast tego zwróćcie uwagę na „Can you see what I see?” oraz „There’s an amusing transfusion causing confusion.

Zabawna transfuzja przypomina nam obraz Jokera w pierwszym filmiku Arkham City kaszlącego i schorowanego po przedawkowaniu formuły Titan w Arkham Asylum. Być może Człowiek Zagadka ‘widział’ rzeczy, które robiono z krwią Jokera, która prawdopodobnie zawierała jeszcze w sobie Tytan?

Możemy również powiedzieć z czym kojarzy się element „powodujący zamieszanie” związany z poprzednimi filmikami. W dwunastominutowym gameplay’u, dziennikarz radiowy mówi Batmanowi, że Hugo Strange podobno pracuje nad „radykalną psychiatryczną terapią” i opisał ofiarę, która straciła pamięć oraz popadła w depresję po „terapii” Strange’a. Jest to wystarczająco dla nas mylące.

Mimo naszych domyśleń nadal jest sporo do rozwiązania. Być może po tej jest jeszcze większa, trudniejsza zagadka.

 

 

 

Źródło: CVG

Jedna odpowiedź na „CVG dokładnie przeanalizowało trailer z Człowiekiem-Zagadką!”

  • Na pierwszą zagadkę znam odpowiedź. Sharp miał w swoim gabinecie lalkę Scarface czyli bardzo możliwe że Scarface uraczy nas wizytą w Arkham City.