Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Twórcy i aktorzy użyczający swojego głosu w grze “Batman: Arkham City” podczas panelu na Comic-Con wytrwale odmawiali podawania coraz to nowszych informacji na temat gry – zamiast tego po prostu pokazali nowy zwiastun z Pingwinem. Zarówno Paul Crocker, główny projektant narracji w Rocksteady Studios, jak i legendarny Paul Dini, wspaniały scenarzysta przygód Batmana, uprzejmie zgodzili się na rozmowę z serwisem Joystiq na temat fabuły w “Batman: Arkham Asylum” i jego zbliżającym się sequelu.

Fabuła w “Arkham Asylum” toczyła się głównie wokół przejęcia Arkham przez Jokera i tego, jak Batman sobie z tym poradził, ale ci, którzy zgłębiali misje poboczne i tajemnice gry, mogli zauważyć wątek całościowy – dotyczący naczelnika Quincy Sharpa i jego tajemniczych powiązań z samym Arkham.

To właśnie ta historia prowadzi nas do kontynuacji pierwszej gry, a Crocker twierdzi, że wszystko wyszło gdzieś pomiędzy rozwojem obydwu gier: tajemnice w pierwszej grze były “późnym dodatkiem”, wstawionym już w momencie postępującego rozwoju sequela. “Dla nas największym wyzwaniem było przeniesienie gry z wyspy Arkham do Arkham City. Jak było widać w tajemnym pokoju w poprzedniej grze, wszystko zaplanowaliśmy. Do pewnego stopnia to było dość trudne rozwiązanie, bo to oznaczało, że musimy to zrobić. Sam pomysł miasta rósł do coraz to większych szczegółów i tak naprawdę to właśnie było największym wyzwaniem.”

Dini twierdził, że praca ze strony Rocksteady, obecna, czy to już wykonana, wywarła na nim wrażenie nie wtedy, gdy zobaczył projekty postaci czy rozgrywkę, lecz wtedy, gdy pierwszy raz zobaczył rysunki koncepcyjne (concept arty – przyp. tłum.). Wedle jego wspomnień “miały bardzo angielski wygląd, miałem wrażenie, jakby to był napis ‘Arkham Asylum’ wyryty na mosiężnej płycie umieszczonej na ceglanym murze, a to wszystko oplecione bluszczem. Po prostu trafili w dziesiątkę. Wiedzieli, jaki powinien być charakter tego miejsca i jak powinno wyglądać. Zestawienie bardzo nowoczesnych gadżetów Batmana z czymś, co wygląda jak niemal wyjęte z epoki wiktoriańskiej.”

Ostatnio skupiał się też na temacie Quincy’ego Sharpa, wypuszczając wraz z DC komiks o Arkham City, który to komiks opowiada historię tego jak burmistrz Sharp przekonał Gotham City do zamknięcia całego fragmentu wyspy dla więźniów Arkham (co teraz gracze w skórze Batmana będą mogli zwiedzać). “Chcieliśmy mieć jakieś wielkie wydarzenie, które niejako wkomponowałoby się w ludzkie paranoje i ich strach, że Sharp przywyknie do mówienia: ‘stała się katastrofa, zamknijmy miasto'”. Warner Bros. przez chwilę rozważało zrobienie filmu animowanego o tym okresie przejściowym, ale ostatecznie “komiks mógł natychmiastowo ustawić nam fabułę.”

Dini podzielił się także wglądem w różnych członków galerii łotrów z uniwersum Batmana, którzy to pojawili się w grze. Na przykład Szalony Kapelusznik prawie pojawił się w ‘Arkham Asylum‘ – “Kwestię Kapelusznika wałkowaliśmy jak tylko się dało” – powiedział Dini. “Sądziliśmy, że gdyby wyspa Arkham była starą rodzinną posiadłością, to powinna mieć labirynt, żywopłoty i miejsce przeznaczone specjalnie dla dzieci, a to, co zostałoby z tych rzeczy do dzisiaj, byłoby miejscem pobytu Szalonego Kapelusznika. Żeby odczuć angielskie garden party – zresztą eksperymentowaliśmy z tym.”

Crocker twierdzi, że druga gra przygotuje nowe historie dla postaci widzianych również i w pierwszej grze. Dał nam nawet wskazówkę: “Niektóre małe, epizodyczne role z pierwszej gry pomogą nam znaleźć lub spotkać daną postać.”

Dini dodał, że nawet Sharp, który gra dość dużą rolę, nie jest końcem linii fabularnej, którą musi odkryć detektyw Batman: “wszyscy widzą, że jest manipulowany przez Hugo Strange’a, który na dodatek manipuluje innymi przestępcami, nawet jeśli oni z grubsza nie zdają sobie z tego sprawy.”

No i w końcu super było usłyszeć, że poza informacjami dotyczącymi nowej fabuły, Dini chce się upewnić, że twardy realizm i prawdziwe zagrożenie będzie dalej wspierało zwariowaną zabawę w uniwersum Batmana w drugiej odsłonie gry. “Mam wrażenie, jakbyśmy wracali do bajek dla dzieci. Może być fantazyjnie; mogą się przytrafić gadające ptaki, zwierzęta i potwory, ale jeśli zagrożenie nie będzie realne i jeśli ogr nie będzie chciał zabić bohatera lub smok nie będzie śmiertelnie niebezpieczny, to reszta fabuły nie spełni swojej funkcji. Coś na zasadzie fantazji utrzymującej się wciąż w fabule, póki nie dojdzie się do wielkiego finału.”

“Zawsze czułem, że świat Batmana jest trochę podobny do naszego” – kontynuuje swój wywód Dini. “Można mieć takich łotrów jak Pingwin, który paraduje w smokingu z parasolką, można mieć Trujący Bluszcz i wszystkie fantastyczne rzeczy, które wyprawia, ale jeśli nie będzie tam odrobiny czynnika ludzkiego i o ile nie będzie wiarygodnego zagrożenia, to cały koncept Batmana nie zadziała.”

Źródło: Joystiq.com

2 odpowiedzi na „Rocksteady i Paul Dini na temat opowiadania fabuły w grze!”

  • Ja dawno bylem bo w Arkham Asylum genialna byla fabula 😎 😉 :mrgreen: .Bardziej martwie sie o Edycje kolekcjonerskska AC na PC oraz czy pewne dodatki nie omina takze naszego narodu 😯 :/ 😐

  • Świetny wywiad przez co o fabułę Arkham City jestem teraz całkowicie spokojny 😉