Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Podczas tworzenia Batman: Arkham City, Rocksteady miało spory problem związany ze stworzeniem przeciwników Batmana, którzy pasowaliby do kanonu Mrocznego Rycerza, a walka z nimi sprawiałaby przyjemność.

Jest to problem, który można spotkać w wielu grach, ponieważ postacie takie jak Pingwin, Joker czy Człowiek-zagadka są zazwyczaj traktowani jako bossowie – twierdzi Dax Ginn.

Jeśli Batman mógłby podejść do Człowieka-zagadki i uderzyć go w twarz z pewnością znokautowałby go.

W poszukiwaniu „bliskości” i „połączenia” pomiędzy Batmanem a jego przeciwnikami, Rocksteady szukało wiele sposobów na umieszczenie przestępców w Arkham City, w taki sposób aby rozgrywka i walka z nimi była naprawdę interesująca. Tak jak w przypadku Człowieka-zagadki, który często pojawia się jako projekcja na ścianach, w celu wyśmiania i zachęcenia Batmana do dalszych poszukiwań.

Myślę, że jest to ciekawe, bardzo emocjonalne połączenie między nimi, które sprawia, że nie możesz się doczekać kiedy go złapiesz i zaczniesz dusić swoimi rękoma. Właśnie o takiej rozgrywce myśleliśmy, to właśnie ta intymność, o którą nam chodziło.
Są ludźmi, są śmiertelni. Batman jest śmiertelnikiem, ale jest totalnym twardzielem, więc musieliśmy sprawić, żeby nikt w stylu Człowieka-zagadki, nagle nie nabył nadludzkiej siły, bo to sprawi, że rozgrywka będzie miała sens.

Nie, Człowiek-zagadka, jest bardzo mądry, ale nie silny, dlatego też, walka pomiędzy nim a Batmanem, rozgrywa się na poziomie intelektualnym.

Rocksteady bardzo ostrożnie dobiera przeciwników dla Batmana, a powrót Człowieka-zagadki, to nie tylko powtarzalne zdobywanie nagród, tak jak w Arkham Asylum.

Mieliśmy dużą elastyczność przy tworzeniu całej gamy nowych, bardziej fizycznych oraz zagrażających życiu zagadek, które stworzył na samej górze słownych wyzwań i quizów, zastawionych na Batmana.”
Tak więc personalna interpretacja Człowieka-zagadki, otwiera drzwi do nowych możliwości rozgrywki, dla nas oraz postaci, które muszą spełniać te kryteria, zanim zostaną dodane do gry.

Źródło: VG247.

2 odpowiedzi na „Rocksteady skupiło się na “zbalansowaniu” przestępców w Batman: Arkham City!”

  • A co zprzeciwnikami tacy jak BANE,Killer Croc,Clayface czy też Killer Moth? ❓ (Wiem że większość przeciwników których wymieniłem nie są potwierdzeni przez RockSteady albo Warner Bros czy DC ale po prostu wymieniam 😎 ,z resztą mam nadzieje że będą też przeciwnicy o bardziej ,,nadludzkich możliwościach”:/)

  • nieźle wykombinowane 😎