Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Arkham City ma być dużą grą. Tak dużą, że będzie ona pięć razy większa od Arkham Asylum. Jednak, kiedy po zakończeniu kampanii i znalezieniu wszystkich nagród Człowieka-Zagadki nadal będziesz miał mało, możesz więc zagrać w tryb wyzwań.

Tryb ten jest bardzo podobny do tego z pierwszej części gry, ale będzie on większy, bardziej rozbudowany, a przejść go będziesz mógł Batmanem, Kobietą Kot lub Robinem.

Dzieli się on na trzy części: walka, skradanie oraz bieg.

Walka: Przeżyj fale nadchodzących wrogów najdłużej jak potrafisz. Im większe combo tym większy będzie twój wynik.

Skradanie: Oczyść pomieszczenie z przeciwników bez zostania wykrytym.

Bieg: Dotrzyj do punktu obserwacyjnego najszybciej jak potrafisz.

Twoje wyniki będą wysyłane do tablicy wyników umieszczonej w sieci. Informacja będzie dotyczyć również jaką grałeś postacią. Nie będzie to w żadnym stopniu jakaś rozgrywka wieloosobowa – po prostu jednoosobowa konfrontacja, której wynik będzie umieszczony na tablicy.
—————
[AKTUALIZACJA]

Dax Ginn z Rocksteady Studios zaprezentował trzecią ważną część gry Batman: Arkham City na specjalnym pokazie na targach Gamescom 2011 – są to Pokoje Wyzwań, które pojawią się w grze obok otwartego świata wraz z główną linią fabularną i różnorodnością już przedstawianych misji pobocznych.
Dwie postacie zostały zaprezentowane w Pokojach Wyzwań – oczywiście Batman oraz Kobieta Kot – pierwszą postać pokazano na PlayStation 3, a drugą na konsoli Xbox 360, wszystko to w stereoskopowym trójwymiarze.
Najpierw gracze przechodzą przez Pokój Wyzwań ze zwykłą walką, gdzie trzeba się przedrzeć przez fale coraz to trudniejszych wrogów, jednocześnie próbując zebrać jak najwięcej punktów poprzez łączenie takedownów i utrzymywanie swobodnego łańcucha nieprzerwanych kombinacji ciosów.
Później przyszedł czas na Pokój Wyzwań Niewidzialnego Drapieżnika, gdzie gracze muszą się przedrzeć przez obszar wypełniony wrogami – trzeba ich unieszkodliwić bez pozostania wykrytym. Tym razem jest nieco trudniej, bo Sztuczna Inteligencja przeciwników poprawiła się jeszcze bardziej od tej, którą widzieliśmy w Arkham Asylum. Gracze muszą korzystać zarówno ze wszystkich narzędzi dostępnych w arsenale, jak i specjalnych mocy każdej postaci (w przypadku Kobiety Kot jest to możliwość wspinania się po niektórych sufitach).
No i w końcu nadszedł czas na wyścig po otwartym świecie Arkham City, gdzie gracze muszą dojść z jednego punktu na mapie do drugiego szybując w powietrzu i wspinając się po drodze pazurem.
j_b
—————

[AKTUALIZACJA 2]
Mroczny Rycerz powraca, ale tym razem, więzienie Arkham Asylum zostało powiększone, a wewnątrz niego umieszczonych zostało wielu niebezpiecznych przestępców, którzy ciągle spiskują. Batman niewątpliwie odbędzie największą walkę w swoim życiu, a ja mam szansę wcielić się w jego postać w nowym, bardzo oczekiwanym sequelu.
Z całą rzeszą innych słuchaczy, zostaliśmy wpuszczeni do pokoju z dwoma potężnymi telewizorami 3D. Dax Ginn bardzo podekscytowany nie mógł się doczekać, kiedy wszyscy zajmą swoje miejsca. Na początku wytłumaczył nam, że Arkham City jest grą jednoosobowa, ale jest ona bardzo obszerna i potrafi wciągnąć na wiele godzin.
“Mówimy o 25 godzinach misji pierwszoplanowych, potem jeszcze jest przynajmniej 40 godzin misji pobocznych, a na samym końcu został tryb wyzwań, który nie wiadomo ile może zająć godzin. Na dodatek wszystko będzie w 3D!”

Arkham City

Następnie Ginn zaprezentował nam jak wygląda tryb wyzwań razem ze współpracownikami – Sarą oraz Zaferem, którzy walczyli między sobą próbując zdobyć więcej punktów, pokonując to kolejne fale przeciwników. Sarah grała Kobietą Kot, a Zafer Batmanem. Jak dotąd rozgrywka wyglądała solidnie.
Batman porusza się precyzyjnie i potężnie, natomiast Kobieta Kot jest bardziej zwinna i szybsza, co pozwala jej na więcej uderzeń i zwiększenie swojego licznika kombosów szybciej. Ostatecznie, Zafer wygrywa walkę po trzech wyzwaniach, z przytłaczającą przewagą nad Sarą.
Po wyzwaniach zaprezentowano nam znany tryb gry – Łowca, w którym to Sarah i Zafer pokazują nam, kto zdoła pokonać jak najwięcej przeciwników bez zostania wykrytym. Oglądając Kobietę Kot można łatwo zauważyć, że całkowicie różni się stylem gry,, łąpiąc wrogów swoim biczem i szybkimi odruchami.
Zafer pokonywał wrogów w szybkim tempie, przy okazji pokazując nowe gadżety Mrocznego Rycerza, takie jak dezorientujące granaty dymne oraz karabin strzelający nabojami paraliżującymi. Pozwolą nam one na nowe możliwości w Arkham City, co przyprawia o lekką ekscytację.
Na samym końcu byliśmy świadkami wyścigu pomiędzy Sarą, a Zaferem, którzy musieli wyśledzić kulę wystrzeloną z karabinu snajperskiego, szybując nad miastem jako Batman. Peleryna jest teraz bardziej wszechstronnym narzędziem, pozwalającym na pewien rodzaj szybowania, a nokaut z powietrza i hak mogą zostać użyte bez konieczności dotykania ziemi. Sarah wygrała tą rundę, a nasza prezentacja dobiegła końca.

Źródło: IGN, Softpedia i LazyGamer.net

6 odpowiedzi na „[AKTUALIZACJA 2] Detale dotyczące trybu wyzwań”

  • no liczyli, liczyli.

  • 40 h misji pobocznych chyba liczyli zagadki wszystkie 🙂

  • wYGLĄDA SOLIDNIE,MROCZNIE ,EPICKO I CIEKAWIE :mrgreen: 😎 😉 😀 Oby dobrze to wykorzystali:/

  • Oj tam, killercrocpl, nie przesadzaj, wyzwania w Arkham Asylum były w 2 trybach, walka i predator, a i tak było zajebiście 🙂 i wszystkie byly dopracowane i wciągające, np slynne tzw ‘dem bones” czy totaly insane 😛

  • Spoko 😉 Ale mam nadzieje że będzie więcej trybów:/Jak nie w premierze to w DLC było by spoko 😎 ale nie narzekam czuje że pięknie będzie :mrgreen: Oby były tylko różnorodne mapy a same tryby przemyślane i dopracowane(i wciągające,dobra ogarniam się….)

  • Niezłe 😛 To walka chyba taka jak w totally insane z AA 😀