Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Rocksteady ogłosiło, że Kobieta Kot jest niemal dwukrotnie szybsza od Batmana, ale on jest od niej dwa razy silniejszy. Metodą prostej dedukcji można wywnioskować, że granie nią będzie się ogromnie różniło od grania Batmanem.

Jako że Kobieta Kot jest bardzo zwinna, nokauty w jej wykonaniu są trochę bardziej widowiskowe od batmanowych. Gdy jemu wystarczy spuszczenie przeciwnikom porządnego łomotu, równowartościowe ataki Kobiety Kot są między innymi ciosami wykonywanymi podczas stania na rękach i kopnięciami obcasami. Szczególnie przypadł mi do gustu taki manewr: uniknięcie ataku przeciwnika, wskoczenie mu na ramiona i ogłuszenie go przy jednoczesnym wykorzystaniu go jako platformy do przejścia do kolejnego przeciwnika. Batman jest niezwykle kompetentny, jeśli chodzi o walkę, ale z Kobietą Kot miałem o wiele
więcej frajdy.

W misji drapieżnika o tytule „Meltdown Mayhem” musiałem unieszkodliwić grupę patrolujących miejskie tereny zbirów. To była niezła przeciwwaga dla dość dynamicznych wyzwań dotyczących walki. Słabość Kobiety Kot ujawnia się przy starciu z uzbrojonymi
przeciwnikami – kilka strzałów zmniejszy poziom jej zdrowia do jednej czwartej.
Zauważyłem też, że w tej grze nie polegałem tak często na trybie detektywa w odróżnieniu od Arkham Asylum. Kiedy już skorzystałem z tej opcji, to tylko na kilka chwil, żeby zorientować się, gdzie są wrogowie.

Kobieta Kot może korzystać z gargulców na tej samej zasadzie co Batman. Różnica polega na tym, że niektóre z gargulców wymagają od niej wspinania sie po ścianie i następnie kilku szybkich skoków potrzebnych do zajęcia pozycji. Wtedy jest się odsłoniętym na ataki.
Zająłem bardzo wysoką pozycję i czekałem, aż jeden ze zbirów odetnie się od swojej grupki i przejdzie się tuż pode mną. Wtedy wkroczyłem do akcji, spadłem na niego i po cichu go unieszkodliwiłem, jeszcze zanim zdążył się otrząsnąć. Jego kumple się zorientowali, że coś nie gra i wrócili na pozycje, ale jeszcze zanim przybyli, ja już byłem bardzo daleko.

Ten tryb był bardzo fajny i poczułem odpowiednią dozę skradania się. Przedzierając się przez popleczników Jokera, zdobyłem medale Człowieka Zagadki za spełnienie pewnych kryteriów. Na przykład jednym z zadań było ciche unieszkodliwienie wroga z wysokości. Zero problemu. Medale można zamienić na specjalne modyfikacje do walki (regenerowanie zdrowia, agresywni wrogowie, wyłączone gadżety) – można z tego skorzystać nieco później dla urozmaicenia wyzwań walki.

Źródło: GameInformer.

4 odpowiedzi na „Garść informacji o Kobiecie Kot”