Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Powodem, dla którego gra Batman: Arkham Asylum była o wiele lepsza od poprzednich gier o superbohaterach, było to, że inni deweloperzy traktowali je jako “coś bardziej dla dzieciaków”, mówił Dax Ginn z Rocksteady. Mówił też, że RS odbiera “Arkham City” równie poważnie jak obsada Christophera Nolana w filmach o Mrocznym Rycerzu.

Szef ds. marketingu z Rocksteady Studios, Dax Ginn, mówił też o tym, że choć inni deweloperzy nie potrafili sobie z tym tematem poradzić, to sukces Rocksteady w tworzeniu wartościowych gier o superbohaterach był spowodowany poważnym podejściem zarówno do ‘Arkham Asylum’, jak i do sequela tej gry, czyli ‘Arkham City’.

Wedle opowieści Ginna na Comic-Conie podszedł do niego dziennikarz i powiedział: “Widzę, że bierzecie to wszystko bardzo poważnie”. Dax mówił później: “To był dla mnie prawdziwy punkt zwrotny, bo w naszych czterech ścianach w Rocksteady przez każdą minutę każdego dnia poważnie podchodziliśmy do naszej pracy.”

“Nie wiem, jak działają inni deweloperzy, ale deweloperzy pracujący nad tytułami poświęconymi superbohaterom mogą odbierać je jako coś dla dzieci lub dla całych rodzin, co oznacza, że nie biorą sprawy na poważnie. Ja tu tylko teoretyzuję, ale nie takie podejście panuje w Rocksteady” – mówił Ginn.

“Dla nas to złota okazja, żeby zrobić niesamowitą grę, a przecież Batman jest zdumiewającą postacią” – podsumował Ginn w rozmowie z Digital Spy. “W Rocksteady nie śmiejemy się zbyt często, jesteśmy tylko ciężko pracującymi ludźmi i bardzo poważnie podchodzimy do naszej pracy. Nigdy nie byłem na planie filmu Nolana, ale podejrzewam, że tam jest podobnie.”

Źródło: BeefJack.com.

Jedna odpowiedź na „Rocksteady: INNI DEWELOPERZY GIER O SUPERBOHATERACH ‘NIE BIORĄ SPRAWY NA POWAŻNIE’”