Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Batman: Arkham City posiada o wiele więcej wolności w poruszaniu się postacią po mieście niż w Arkham Asylum, oferując nam przy tym „mnóstwo miejsc do przejścia i wiele lokacji do odkrycia”. Jednakże, odnosząc się do słów Paul’a Diniego, Rocksteady pozbyło się albo „zrekonfigurowało” część z tych możliwości, w celu oddania graczowi więcej kontroli nad grą.

Zawsze jest tak, że w głowie masz wspaniałe pomysły, w których się zakochujesz, zaczynając pracę nad nowym projektem, niezależnie od tego czy jest to nowela, komiks, film, czy gra wideo.

I muszę powiedzieć, że miałem w głowie wiele elementów fabuły, które zacząłem rozpisywać. Całe studio Rocksteady, również było zachwycone tymi pomysłami, twierdząc, że zatrzęsą one światem Batmana. Miały one poprowadzić nas w całkowicie różne miejsca akcji i lokacje do odkrycia. Skończyliśmy jedynie z garstką tych pomysłów, ponieważ gra pchnęła nas w inny kierunek.

Nawet jeśli Arkham City jest w swojej przyciętej formie, jest ona o wiele lepsza niż Arkham Asylum, dając graczom możliwość swobodnego poruszania się po wielkiej dzielnicy pełnej superprzestępców, aniżeli w jednym obiekcie. Ruchy i zdolności Mrocznego Rycerza zostały zmodernizowane  np. możesz szybować przez dłuższy okres czasu dzięki linii chwytającej, która zwiększa prędkość. System walki został również ulepszony – nokaut z powietrza i możliwość złapania rzuconego obiektu w naszą stronę, a następnie odrzucenie go w stronę przeciwnika.

Naprawdę nie mogę powiedzieć, które pomysły zostały odrzucone lub mówić o jakiś szczegółach na ich temat, ponieważ niektóre z nich są tajne. Część z nich zostało przekonfigurowane i ponownie dodane do gry. Jak na razie nie chcemy poruszać tej kwestii, ale jesteśmy dalej otwarci na adaptację różnych scenariuszy jakie się mogą pojawić, ponieważ mamy pewne wymagania do tego, jaka gra jest, co potrafi i jakie są oczekiwania graczy. W pewnym momencie dochodzisz do punktu, w którym zdajesz sobie sprawę, że to „wspaniały moment w świecie Batmana, ale w tym momencie tworzymy film, nie grę.

Gracze będą posiadać ekwipunek dodany do wyposażenia Batmana. Nigdy nie chcieliśmy, aby gracz czuł się w stylu „Dlaczego gram w tę grę, skoro mogę ją wypożyczyć i obejrzeć jak film?”. Przez to wiele rzeczy musieliśmy przekonfigurować zaczynając pracę nad Arkham City, więc musieliśmy wracać do biurka wymyślając nowe scenariusze w kilku przypadkach.

Pomimo otwartego świata, nowi przestępcy spowodują, że Arkham City nie będzie nudne. Jedną z nowych funkcji jest możliwość zagrania Kobietą Kot, która oferuje nam „prawdziwe kontrastowe doświadczenie emocjonalne” . Deweloperzy zastanawiali się również nad Kinectem, i rozważali nad możliwością poruszania się przestępcą.

Gdybyśmy poszli w stronę obmyśloną na samym początku, byłoby to jak zwiedzanie Batmanem różnych aspektów miasta, niż postawienie go w sytuacji, w której musiałby walczyć i wykonywać pewne misje. To było głównym celem, kiedy gramy w gry tego typu – nie możesz sprawić aby gracz był pasywny.  Myślę, że to, co robiliśmy na początku mogło być bardzo interesujące, ale stawiało by gracza w za bardzo pasywnej roli, a to jest nie do przyjęcia. Nie w grze z Batmanem.

Źródło: oxm.co.uk