Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Scenarzysta Batman: Arkham City obiecał fanom, że nowa gra będzie posiadała o wiele lepsze walki z bossami w porównaniu do Arkham Asylum.

Batman: Arkham Asylum była bardzo pochlebianą grą w 2009 roku. Lecz nie obyło się bez krytyki. Wielu narzekało na zbyt łatwe walki z bossami, które mogły zakończyć się po pięciu minutach bezsensownie bijąc przeciwnika.

Tym razem, według Paul’a Diniego, błąd ten został poprawiony, mówiąc w The Official Xbox Magazine:

W grze występują pewne elementy bazujące na tradycjonalnej bijatyce, bo taką grę stworzyliśmy. Na końcu pomyśleliśmy: ‘Cóż, jeśli musimy umieścić te elementy w ten sposób, przynajmniej stwórzmy dla nich najbardziej kreatywną wizualizację na jaką nas stać’.

Kiedy gra ujrzała światło dzienne, zwracaliśmy uwagę na to, co się fanom podobało, a co nie. Niestety, w pewnym stopniu jesteśmy więźniami gatunku tego typu gier. Zauważyliśmy aspekty gry, które mogą być mocniejsze i poprawiliśmy je bazując na naszych błędach . Wyciągnęliśmy maksimum z Arkham City – pod względem tego, co można zrobić z grą oraz jak daleko możemy zajść emocjonalnie z postacią. Gracz będzie musiał podjąć kilka decyzji. W grze występuje więcej niespodzianek i więcej kreatywnych rozwiązań.

Występuje sporo tradycyjnych elementów walki, ale rozwinęliśmy je w jak największym stopniu. Miejsca walki oraz sam pojedynek są trudniejsze i bardziej zaskakujące. Możesz utknąć w walce z jednym złym gościem, ale są inne sposoby, dzięki którym możesz w łatwy sposób go znokautować.

Źródło: gigwise.com

3 odpowiedzi na „Scenarzysta Arkham City przyznaje, że „jesteśmy więźniami gatunku””