Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Przygotowaliśmy dla Was zbiór informacji związanych z grą Batman: Arkham City. W dalszej części tego niusa dowiecie się dlaczego zablokowana zawartość z Kobietą Kot sprawia, że kupno nowej gry jest trafną decyzją. Przygotowaliśmy również kilka nowych informacji odnośnie samej gry, oczywiście bez spoilerów. Przy okazji pragniemy zaprosić osoby, które nie posiadają lub posiadają swoje konto w serwisie facebook aby zaglądały do naszego. Umieszczamy tam wiele komunikatów związanych z organizacją, jak i niusów, które nie trafiają bezpośrednio na portal.

 

Jedną z bardziej drażliwych kwestii dzieła Rocksteady jest możliwość grania Kobietą Kot. Nie była jasna do końca jej rola w głównej historii, poza tym, że wiadomo było jedynie, że bierze w niej udział.

W zeszłym tygodniu, kiedy instalowałem grę, dowiedziałem się, że muszę wpisać drugi kod na spory plik do pobrania, który miał “odblokować Kobietę Kot jako grywalną postać w grze”. Jak wczoraj potwierdziło WBIE, kody na zawartość z Kobietą Kot są dodawane do nowych gier, a nabywcy używanych wersji gry będą musieli za nie zapłacić 10$.

(UWAGA: Dostrzegamy już sygnały, że występują pewne luki w sposobie pozyskiwania tego DLC. GameStop oddaje wspomniane kody za darmo osobom, które kupiły używaną grę. Niezależnie od tego, jak zamierzasz zyskać dostęp do tej zawartości, dowiedz się co się na nią składa. O czym piszemy dalej.)

I jak tu nie chcieć tego DLC...

Zawartość z Kobietą Kot jest pokaźna. Składa się z zupełnie innego początku gry, jak również czterech długawych rozdziałów w głównej historii. Każdy trwa około 15, 20 minut i miesza ze sobą eksplorowanie, skradanie oraz walkę. Jeśli zdecydujesz się na większe zagłębienie w grę, znajdziesz o wiele więcej, zwłaszcza zważywszy na fakt, że jest całe mnóstwo czerwonych trofeów Człowieka Zagadki, które zebrać może tylko Kobieta Kot. Zawartość nie znajduje się na dysku. Należy ją pobrać, więc przygotuj się na wpisanie kodu i ściągnięcie 253MB przed rozpoczęciem rozgrywki.

Kocicą możemy grać w całym otwartym świecie i ma ona swoje własne, unikalne gadżety, jak również ciekawe sposoby na przemierzanie dachów Arkham.

Walka dostarcza zabawy i jest szybka, wydaje się zadziwiająco różna od tej Mrocznego Rycerza.
Selina Kyle ma swoje własne rozwinięcia i gadżety, choć jest ich tylko trochę. Co więcej, ma ona swój własny quest, w którym pojawia się co najmniej jedna rozpoznawalna postać, której nie ma w głównej osi fabularnej.

Kobieta Kot jest również grywalna w wyzwaniach Człowieka Zagadki (które należy odblokować), co jeszcze bardziej pogłębia te “sprawdziany” i sprawia, że dostarczają jeszcze większej rozrywki. Panna Kyle ma również 3 różne kostiumy, które znajdują się poniżej.

Skin Kobiety Kot z "Długiego Halloween" oraz z animowanego serialu "Batman: The Animated Series".

Najlepszą rzeczą podczas wcielania się w Kotkę, jest bieganie nią, skakanie i przemieszczanie się z użyciem bicza po otwartym świecie. Z początku nie miałem co do tego zbyt wielkich nadziei, przecież nie jest, no, Batmanem, ale kiedy już załapałem o co chodzi, zauważyłem, że jest to świetna zabawa, inna niż u Batmana. Nie ma chwytaka Mrocznego Rycerza, korzysta ze swojego bicza do przemieszczania się między budynkami, w wyniku czego gracze muszą biec do krawędzi budynku, zanurkować i w trakcie lotu złapać się biczem. Jest to naprawdę przyjemne.

Wszystko to jest bardzo dobre, i bez tego gra wydawałaby się niepełna. Zakładając, że będziecie kupowali “dostęp” osobno, wydaje się, że 10$ mogłoby dostarczyć więcej niż tylko jedną postać. Mogę tylko wyobrażać sobie inne grywalne postaci, a nawet mini-opowieści udostępnione poprzez ten pass, możliwe, że bez dodatkowych opłat, ale to tylko moje myśli.

Misje Kobiety Kot są istotnym elementem rozgrywki, mile widzianą zmianą tempa i niezłą misją poboczną. Jeśli kupujesz grę używaną, będziesz musiał kupić online pass, by w nie grać. A jeśli zamierzasz zagrać w Arkham City skądś, gdzie nie ma internetu, zupełnie pozbawisz się szansy doświadczenia ich.

Oto sposoby uzyskania DLC:

1. Kupno nowej gry
Jeśli jesteście podobni do mnie, liczycie na szerszy pogląd na Batmana i i tak planujecie kupić nową grę. Tak, Kobieta Kot jest wspaniała, ale nawet bez niej Arkham City to sequel “najwspanialszej gry o superbohaterze, którą kiedykolwiek stworzono”. Pamiętajcie, nieważne jak rozbudowana jest jej historia, zawsze miała ona być dodatkiem. Powinniście kupić tę grę tylko dla Batmana. Takie są fakty: WSZYSTKIE nowe kopie Batman: Arkham City zawierają kod, jej kostiumy (TAS i Długie Halloween), jej opowieść (z całkowicie różnym początkiem gry) i możliwość grania nią we WSZYSTKICH wyzwaniach. Niezależnie od tego, gdzie kupicie grę. Chcecie więc poczekać kilka miesięcy na obniżkę ceny? Śmiało. Jeśli tylko kupicie nową wersję gry, nieważne ile za nią zapłaciliście, czy gdzie kupiliście, dostaniecie Kobietę Kot.

2. Wypożycz lub kup używaną grę
Jeśli kupisz grę używaną lub pożyczysz ją, zawartość Kobiety Kot NIE BĘDZIE na płycie. Jest możliwa do pobrania z PSN za 9,99$ i z Xbox Live za 800 punktów Microsoftu. Gamestop zawarł umowę z WB, co pozwala im oddać kody dla osób, które kupią używaną grę. Co to oznacza? Gra kosztuje 59,99$ w Stanach/Kanadzie. Jestem Kanadyjczykiem, więc podam przykład na podstawie własnych doświadczeń i podobnie powinno mieć miejsce w krajach, gdzie dobra te są opodatkowane.
Nowa wersja produkcji Rocksteady jest za 59,99$. Większość sklepów, włączając w to Gamestop, sprzedają używane kopie za 54,99$, raptem 5$ mniej niż koszt nowej gry. W moim wypadku, jest to około 7-8$ podatku. Co zaprzecza oszczędzonym 5$. Później jest 10$ za Kobietę Kot. Jeśli kupujesz punkty Microsoftu lub kartę PSN, przygotuj się na wydanie 20$, nie sądzę, żeby były karty za 10$ lub 800 punktów. W takim wypadku masz dodatkowe środki na Robina, Nightwinga, lub pakiet kostiumów. W każdym razie, ostatecznie przepłacasz 10$ zamiast oszczędzenia czegokolwiek. Warto to rozważyć przy kupnie używanej wersji gry z innego miejsca niż Gamestop.

Kilka uwag co do dostępu do PSN/XBL i wielu użytkowników:
Dostępy zarówno do PSN, jak i XBL są darmowe na podstawowym poziomie. Wszystko, co należy zrobić, to połączyć się z internetem i wpisać kod. NIE potrzeba XBL Gold ani PS Plus, aby móc uaktywnić swój kod. Tylko podłączasz się do internetu i już. Nie potrzebujesz również stałego łącza. Wystarczy jednorazowo pobrać zawartość, nawet z domu kolegi lub innego miejsca, gdzie możesz połączyć się z internetem. Jeśli więcej niż jedna osoba gra u ciebie przez PSN, tak długo jak tylko jeden profil odblokowuje zawartość, wszystkie profile mogą z niego korzystać.
Niestety, na Xboxie 360 się to nie sprawdza, należy mieć kod na profil. Jednakże w obu konsolach zawartość zapisuje się w historii pobrań i może być pobrana ponownie w razie potrzeby.

Arkham City Patch 1.01 for PS3 Live
Choć jeszcze nie ma oficjalnej premiery gry Batman: Arkham City na konsole, to Rocksteady wydało 16MB patch, który został ujawniony przez serwis Gamepur. Nie mamy jednak żadnych informacji o tym patchu.

Batman 1970 w akcji
Serwisy The Toys R’ Us i ShopTo, opublikowały filmik, na którym możemy zobaczyć w akcji skin “Batmana 1970”. Trzeba przyznać, że prezentuje się niesamowicie. Materiał ten nie zawiera spoilerów, ponieważ przedstawia jedynie TRYB WYZWAŃ, a dokładnie teraz jest to “ZEMSTA CZŁOWIEKA-ZAGADKI”.

Materiały przygotowali dla Was: Harrolfo i Riko.
Źródła: Kotaku, Gamepur.com arkhamcity.co.uk

9 odpowiedzi na „Wszystko co powinniście wiedzieć o Kobiecie Kot oraz inne informacje”

 • Czyli jeśli kupie grę w sklepie internetowym nie ważne jaką edycje to będzie kod dzięki któremu będe grał kobietą kot

 • Ciekawe jak to będzie wyglądało na Steamie, po aktywacji klucza na platformie, będzie trzeba znów użyć tego klucza aby odblokować DLC, czy od razu będziemy pobierać go wraz z grą?

 • jak zatrzymacie na samym początku to widać w prawym górnym rogu taki znak zapytania i jest napisane przy nim 1/72 😀 myśle zę tyle będzie wyzwań a w porównaniu z jedynką to ze 3 razy więcej :mrgreen:

 • WOW 😯 :mrgreen: !!!!!!!Arkham City na PS3 w MetaCritic zdobył 98%XD!!!!!!!!!!Gra LEGENDA nie ma co 😎 😉 To teraz czekać tylko na premiere:/……..Ale będzie warto^^=)

 • Ja chyba poczekam 🙂

 • No to wydaje mi się, że najlepiej najpierw przejść grę normalnie, potem wpisać kod i zacząć Nową Grę Plus.
  Albo wpisać od razu, a standardowy początek zobaczyć na YouTubie 😉

 • Piszecie ze zawartosc z Catwoman skłąda się między innymi z zupełnie innego początku gry, więc kod lepiej wpisać przed rozpoczęciem pierwszego przechodzenia czy przed drugim przejściem gry? Chodzi o to żeby nie pominąć “normalnego” początku gry kosztem tego specjalnego z Catwoman.

 • Żebym dobrze zrozumiał, w pudełku z nową grą będą dwa kody (klucz do aktywacji gry i oddzielny do Kobiety Kot) czy będzie jeden key w którym zawiera się również ten dodatek?

 • walka batmana wygląda świetnie 😈 😀 Już nie moge sie doczekać kiedy wezme pada do ręki ❗