Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Na brytyjskim forum, wypowiedział się Derek Fridolfs, który tworzy nowy komiks nawiązujący do fabuły Arkham City. W rozwinięciu tego niusa przeczytacie jego wypowiedź oraz wywiad.

Zarejestrowałem się i napisałem z dużym opóźnieniem. Podczas całego budowania atmosfery wokół wydania Arkham City gorliwie czytałem wiadomości na stronie głównej. Fajnie było czytać o entuzjazmie i przemyśleniach innych.

Jestem w trakcie pisania scenariusza do cyfrowego komiksu “Arkham Unhinged” (w wolnym tłumaczeniu oznacza to mniej więcej tyle, co ‘Utracony Rozum Arkham’ – przyp. tłum.), który bezpośrednio wiąże się z grą “Arkham City”. Na początku pomagałem Paulowi Diniemu w pracach nad scenariuszem niektórych wcześniejszych cyfrowych komiksów Arkham City. To była świetna zabawa, a wziąwszy pod uwagę sukces tej serii i to, że DC chce dalej promować grę, podjęto decyzję o wypuszczeniu całej serii.

Więc tak… “Arkham Unhinged” jest regularną serią komiksów cyfrowych. Co tydzień będą się pojawiać rozdziały liczące po dziesięć stron. Taki komiks pomoże nieco bardziej się wczuć w grę. Jest to szansa na uzupełnienie historii pobocznych postaci lub interesujących rzeczy, o których była wzmianka w grze, i które też można dalej zgłębić.

Pierwsze dwa rozdziały są już dostępne i mamy nadzieję, że sprawdzanie Comixology co środę wejdzie wam w nawyk. Tydzień w tydzień będą różni twórcy, różne postacie. Nie mogę się doczekać głosów ludzi, którzy czytają komiksy i grają w grę.

Celem pomocy w wypromowaniu serii byłem ostatnio gościem u mojego znajomego na podcaście o tytule “Who Burned My Toast”. Postanowiono poświęcić cały jeden odcinek grze “Arkham City”, a dla mnie była to okazja do rozmowy na temat komiksu “Arkham Unhinged”. Odcinek ten można obejrzeć tutaj: http://whoburnedmytoast.blogspot.com/2011/11/wbmt-episode-58-batman-isode-with-derek.html

Mam też jeszcze stronę na deviancie, gdzie wstawiam aktualne informacje na temat obecnych prac nad komiksami – czy to pod kątem twórczym, czy też scenopisarskim. Z tym wszystkim można się zapoznać tutaj: http://dfridolfs.deviantart.com/

Dzięki wszystkim! Czekam na wasze odpowiedzi.
Derek.

Nikogo nie powinno dziwić, że po wielu pozytywnych opiniach odnośnie do gry “Batman: Arkham City” i sukcesie komercyjnym dzieła Rocksteady, Arkham wchodzi do różnych innych mediów.

Batman: Arkham Unhinged głębiej analizuje Arkham City i zgłębia wydarzenia, które miały miejsce “przed” grą.
Autor nowej serii, Derek Fridolfs, uprzejmie zgodził się odpowiedzieć nam na kilka pytań.

1) Czy w kolejnych wydaniach uświadczymy postaci z uniwersum Batmana, które nie były obecne w grze? Np. Nightwing, Batgirl, czy Strach na Wróble?

Na pewno. A i tak jest jeszcze wiele postaci z gry, które też trzeba przedstawić. Ale plany są takie, żeby opowiedzieć wiele wyjątkowych historii zarówno o superprzestępcach, jak i o rodzinie bohaterów Batmana (szczególnie o ich działalności podczas obecności Batmana za murami Arkham City, podczas gdy akcja gry toczy się podczas jednej nocy). Mamy nadzieję uzupełnić historie jak największej ilości postaci, nawet jeśli były tylko wspomniane w grze.

2) Jak pracowałeś z Rocksteady oraz DC, żeby dopilnować, że twoje pomysły wpasują się w to, co zrobiło całe studio?

Najlepsze jest to, że dużo jest elementów retrospekcji i przenoszenia akcji. Choć Rocksteady ciężko pracowało nad przechodzeniem do wydania gry, to studio i tak utrzymywało ścisły kontakt ze mną i z DC przy omawianiu wszystkich pomysłów. Bazując na otrzymanych plikach i na tym, że sam grałem w grę, pomysły same przychodziły mi do głowy. Jest tyle rzeczy, miejsc i historii do zgłębienia… zdziwilibyście się ilością notatek, które sporządziłem podczas grania (przycisk pauzy na moim kontrolerze jest chyba już totalnie wyeksploatowany). Ja wymyślam różne pomysły, przesyłam je swojemu wydawcy w DC i w Rocksteady, a oni już decydują, które historie są dla nich interesujące.

3) Czy pracujesz ściśle z Rocksteady, aby upewnić się, że będą zadowoleni z decyzji podjętych w arkhamowej serii, którą sami stworzyli?

Oczywiście. Po wysłaniu pomysłów dostaję notatki od każdego – dzieje się to przed pisaniem szkicu, choć po jego napisaniu też się komunikujemy. Ile oni czasem wytykają rzeczy, żeby w arkhamowej serii wszystko się zgadzało… ale był to bardzo przyjemny proces. Tak naprawdę chodzi o zgodność z linią fabularną gry, ale pozostaje też duża swoboda wyboru w kwestii wymyślania kreatywnych historii i sposobów interakcji poszczególnych postaci. Wiele historii pobocznych jest bardzo fajnych.

4) Czy według ciebie seria Arkham ma potencjał, by przebić się do innych formatów? Może do kina lub do telewizji?

Tę sprawę pozostawię oficjelom firmy! 🙂 Ale wydaje mi się, że w tej serii drzemie ogromny potencjał. Poprzez wyprodukowanie dwóch gier w czasie ich współpracy, stworzyli batmanowe uniwersum, które stało się tak popularne i obszerne jak serial animowany, filmy, no i oczywiście komiksy. Rozwijanie tego dalej będzie z pewnością podniecającą podróżą, o ile taka decyzja zostanie podjęta. Póki co otrzymaliśmy dwie świetne gry, a teraz jeszcze komiks zgłębi ich historię.

5) Jak, twoim zdaniem, wypada seria Arkham w porównaniu z innymi uniwersami Batmana?

Sądzę, że Batman jest jednym z tych rzadkich tworów, które się sprawdzają na różnych plaftormach i konceptach, i to bez psucia dobrego imienia marki. We wszystkich mediach mamy i poważne, i dziecięce rzeczy. Arkhamowa seria ma wyjątkową okazję zaangażować cały arsenał bandziorów ze świata Batmana. Ma się wrażenie, jakby to była jedna wielka historia z ogromną ilością postaci, które w dodatku bardzo pasują do Batmana i do samego Arkham. Każdy ma swoje pięć minut, a jeśli nie, to my będziemy w stanie zapewnić im trochę więcej “czasu antenowego” w komiksach z serii Arkham Unhinged.

6) Portret którego superprzestępcy najbardziej ci przypadł do gustu w “Batman: Arkham City”?

Sądzę, że świetnie poradzono sobie z Mr. Freezem. Wciąż zachował ten delikatny balans między osobą chłodną i wyrachowaną, a jednocześnie był postacią tragiczną. Jego postać nie zawsze była dobrze traktowana w komiksach i filmach, ale nieźle prosperował w animacjach i teraz jeszcze w grze Arkham City.
Myślę, że należy jeszcze dodać, że dla mnie to więcej niż praca. Byłem fanem animowanego serialu z Batmanem i komiksów jeszcze długo przed zaangażowaniem się w branżę komiksową -a było to jakieś 10 lat temu – tak więc okazja opowiedzenia nowych historii jest jedną z bardzo pozytywnych rzeczy związanych z moją pracą.

Czwarte wydanie komiksu “Batman: Arkham Unhinged” jest już dostępne w sklepie Comixology.

Bardzo dziękujemy Derekowi Fridolfsowi za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania.

Źródło: ArkhamCity.co.uk