Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

Redaktor portalu IGN, Greg Millar, zdradził nam więcej informacji związanych z nowym dodatkiem do gry B:AC. Uwaga! W tekście znajdują się spoilery dotyczące również zakończenia gry Arkham City.

Batman zaginął, Wyrocznia zaczyna się martwić a Robin przeszukał kryjówkę Harley Quinn. Tak zaczyna się nowy dodatek, który będziemy mogli pobrać z sieci, do gry Batman: Arkham City.
Akcja rozpoczyna się kilka tygodni po zakończeniu B:AC. Harley Quinn’s Revenge, to dodatek z trybem jednoosobowym, a jego premiera będzie mieć miejsce 29 maja na całym świecie. Będziemy mogli ją zakupić jako oddzielny dodatek lub razem z grą Batman: Arkham City Game of the Year Edition. I według redaktora najlepszą zaletą tego dodatku jest to, że w ogóle istnieje. Jest to kontynuacja wysoko ocenianej gry Batman: Arkham City. Oto co powiedział redaktor:
Dodatkowe stroje, mapy wyzwań i tryb wieloosobowy mogą usatysfakcjonować część graczy, ale mnie nigdy to nie interesowało. Gram w gry dla fabuły, dla postaci, o które się troszczę. Jeśli mi obiecujecie dodatek do pobrania taki jak Red Dead Redemption’s Undead Nightmare czy Mass Effect 2’s Arrival, będę pieczołowicie dbał o save’y i odmawiał pożyczania komukolwiek płyt, tak aby zagrać zaraz po premierze dodatku. Jeśli pójdziecie w stronę Dead Space 2 i dacie mi jedynie nową broń w trybie wieloosobowym albo w Resistance 3 podwoicie zdobyte doświadczenie podczas weekendu, szanse na to, że wrócę do waszej gry, są nikłe, jeśli przeszedłem już tryb jednoosobowy.


Wolałbym, żeby deweloperzy spędzili pół roku przed komputerami i wrócili z dwugodzinną opowieścią taką jak Harley Quinn’s Revenge, a nie dając mi paczkę postaci czy mapy wyzwań Nightwing’a. Wiele tytułów jednoosobowych jest tworzonych również dla trybu wieloosobowego, próbując nabyć nowych klientów. Twórcy muszą zrozumieć, że gracze lubią te gry z powodu wciągającej fabuły. To jest DLC, które pragną gracze. Deweloperzy zbudowali ten niesamowity świat, żeby dać graczom więcej frajdy.

W nowym dodatku Arkham City zostało ewakuowane, ale Harley wróciła i otworzyła sklep w starej kryjówce Jokera. Dwa dni temu Batman postanowił wkroczyć do budynku zaraz po tym jak porwano dwóch gliniarzy. Od tamtej pory słuch po nim zaginął. Jako Robin, wyruszamy w podróż, w poszukiwaniu Gacka.
Granie Robinem jest oczywiście bardzo przyjemne, ale ja bardziej podniecam się mrocznym zakończeniem gry niż samym graniem. Zaraz po starcie nowego dodatku, Wyrocznia oraz Robin rozmawiają na temat Batmana i jego zmiany po wydarzeniach w Arkham City – śmierci Jokera i Talii. Barbara twierdzi, że wydarzenia te zmieniły Mrocznego Rycerza i słowa wywarły na mnie największe wrażenie. Batman zawsze był walnięty w głowę, ale jeśli jego najbliżsi sprzymierzeńcy twierdzą, że jest pokręcony jeszcze bardziej… jasna cholera.
Harley Quinn’s Revenge nie pozwala ci na odrobinę relaksu. Nie ma czasu na żaden tutorial. Musisz uratować Batmana. Snajperzy i grupki przestępców z nożami oraz paralizatorami są gotowi pozbyć się ciebie już od samego początku, więc nie myśl, że podczas walki w jakiś sposób będziesz miał łatwo.
Gra posiada nawet wspomnienia z przeszłości takie jak w Zagubionych. Kiedy pograsz przez pewien czas, aż w końcu znajdziesz pas Bruce’a, Harley Quinn’s Revenge cofa się o dwa dni i umieszcza cie w butach Batmana. Porozmawiaj z komisarzem Gordonem, udaj się do kryjówki i dowiedz się co się stało.
Fabuła nie jest taka zła, a martwię się jedynie tym, że będę mógł w to zagrać dopiero za kilka tygodni. Niestety cena nie jest zbyt zachęcająca i nadal nie wiem czy będziemy mogli poruszać się po całej mapie Arkham City jako Robin, ponieważ nie było mi to dodane w prezentowanym mi demie.

Oprócz trailera przedstawiono również pierwszy art prezentujący dodatek do gry.

Harley

Źródło: IGN.

6 odpowiedzi na „Informacje związane z dodatkiem Harley Quinn’s Revenge do gry Arkham City”

 • Można będzie kupić ten dodatek w wersji pudełkowej???

 • Bedzie, ale nie wiadomo jeszcze kiedy.

 • A na pc nie będzie? :C

 • @Yodeusz Cena na Xbox live to 800 microsoft points a na PSN 9.99$.
  Dodatek prezentuje się świetnie. Chcę zobaczyć jak bardzo zmienił się Baciu, względem tego jak widzieliśmy go “wkraczając” do AC. Jak wszyscy chcę już pełny dodatek 😛

 • Howdy, I do think your blog might be having internet browser compatibility problems.

  When I take a look at your blog in Safari, it looks fine but when opening
  in Internet Explorer, it’s got some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Besides that, fantastic site!

 • A jaka będzie tego cena?