Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

batmobil

Batmobil był integralną częścią Batmana od samego początku. Używał go, aby poruszać się po ulicach Gotham City zanim jeszcze poznał Jokera. Pojazd pojawiał się w niejednej grze i był wykorzystywany w różnym stopniu. Wraz z Batman: Arkham Knight, Rocksteady w końcu pozwala nam na sporą interakcję z Batmobilem. W artykule tym przedstawimy jak powstawał oraz jak zmieni się styl walki Mrocznego Rycerza w nowej grze.

Zespół zawsze chciał dodać do swoich gier Batmobila, ale poza krótką scenką w Arkham Asylum nigdy to nie nastąpiło. Było to związane głównie z technicznymi ograniczeniami. „Stworzenie Batmobila odstrasza. Pojazd tego typu to duże wyzwanie, a my nigdy tego nie robiliśmy. Zdecydowaliśmy się to zrobić wraz z przejściem na nową generację konsol, ponieważ my tworzymy teraz jedynie na nowe generacje… Nie chcieliśmy, aby nasze ambicje zataczały się jedynie wokół Batmobila”.

Ambicje te nie zatrzymały się jedynie na lśniącej, karbonowej powierzchni. Batmobil to nie tylko tradycyjny pojazd. Jak można zauważyć na trailerze jest on zintegrowany wraz z położeniem Batmana. A Mroczny Rycerz jest w stanie poruszać się w nim po ulicach Gotham City, a następnie wyskoczyć z niego kilkaset stóp w górę i szybować przez miasto. Drugą funkcją jest przywołanie pojazdu. Kiedy znajduje się on w pobliżu, Batman podskakuję, aby wskoczyć do Batmobila. Zredukowanie tego typu mobilności było niezwykle ważne.

„Nie będzie to żadnym obciążeniem. Taki był zamysł. Nie chcemy, aby gracz kiedykolwiek myślał ‘Gdzie ja zaparkowałem swój Batmobil? Czy zajmie mi to wieki zanim tam dojdę?’ Pojazd zawsze będzie śledził Batmana, więc zawsze będzie w pobliżu, kiedy gracz będzie chciał z niego skorzystać. Wystarczy, że wciśnie się jeden przycisk, a Batmobil pojawi się momentalnie. To było dla nas najważniejsze. Nie będziemy musieli go ochraniać przed bandytami.”

Mimo potężnego pancerza, Batman nie jest kuloodporny. Jego zdolności w walce pozwalają na pokonanie wielu przeciwników – seria szybkich ciosów jest na to dowodem – ale uzbrojeni bandyci są dla niego problemem. Batmobil eliminuję tę lukę. Gracze będą mogli zdecydować jak poruszać się po mieście – jako niebezpieczna, ale śmiertelna nocna istota, albo jako mniej subtelna wersja skryta w niezniszczalnej skorupie. Jeżdząc Batmobilem, Mroczny Rycerz jest w stanie przejechać przez zamknięte bramy, a nawet cienkie ściany. Strach na Wróble grozi, że wypuści śmiercionośną toksynę na całe miasto, dlatego Batman nie jest zainteresowany wyjściem prosto w chmurę gazu.

„Jest to dość drastyczna sytuacja, więc Batmobil w tym przypadku musi być bezkompromisowy. Demolowanie różnych rzeczy jest tym, czego Batman potrzebuje najbardziej.”

Bandyci z Gotham nie są świadomi tego, co Batmobil jest w stanie zrobić. Zbierają się w grupy i niszczą wszystko co znajdą na ulicy, ale kiedy Batman znajduje się w pobliżu, mają tendencję rozpraszanie się we wszystkie strony.

„Wszystko czego potrzebujesz to Batmobil. Kiedy pojawiasz się jadąc swoim pojazdem, wszyscy uciekają. Boją się Batmobila – każdy by się bał, gdyby był sam, a w ręce trzymał jedynie kij bejsbolowy.”

Każdy, kto zdecyduje się zaatakować pojazd, kiedy Batmana nie będzie w pobliżu, będzie na niego czekać szokująca niespodzianka. Jest on wyposażony w defensywny taser, który uchroni go przed złodziejami.

Jeśli chodzi o ofensywne uzbrojenie, to posiada on unieruchamiacz pojazdów. Broń ta wystrzeliwuje nie zagrażający życiu pocisk w stronę uciekającego samochodu. Przede wszystkim Batman, nie chce nikogo zabić, ale zatrzymać wrogów, aby móc ich przesłuchać.

Jest jeszcze kwestia szybkiego podróżowania po Gotham. Oto odpowiedź studia na ten temat: „Naszym zdaniem, system szybkiego podróżowania po mieście zabierze graczom możliwość doświadczenia niesamowitego poruszania się Batmobilem, ponieważ jest to część gry.”

Podczas wczesnego tworzenia gry, Rocksteady postanowiło umieścić Batmobila do istniejącej już mapy Arkham City w ramach eksperymentu. Rezultaty były katastrofalne. Zespół natychmiast nauczył się, że to co działa idealnie, kiedy poruszamy się za pomocą stóp, niekoniecznie będzie funkcjonować, kiedy będziemy poruszać się za pomocą pojazdu. Ulice musiały zostać poszerzone, więc gracze nie będą odbijać się od ścian. Budynki są wyższe, tak, aby wyrzucenie Mrocznego Rycerza z Batmobila zwiększyło jego mobilność. „Arkham City było na swój sposób klaustrofobiczne, więc jeśli byłeś dobry w szybowaniu i łapaniu się za budynki, to bez problemu mogłeś poruszać się po mapie. Teraz jednak odległość pomiędzy budynkami jest większa, więc szybowanie po mieście jest o wiele przyjemniejsze.”

Tłumaczenie: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2014/03/07/the-keys-to-the-batmobile-designing-batman-s-iconic-vehicle.aspx

Jedna odpowiedź na „Klucze do Batmobila – tworzenie ikonowego pojazdu Batmana”