Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

knight

Kiedy Rocksteady pokazało nam trailer ostatniego tytułu z serii Arkham, jego tytuł zbyt wiele nam nie wyjaśnił. W swojej nazwie posiada słowo Arkham i jest jasne, że wskazuje on na Batmana. Przynajmniej tak myśleliśmy przed tym jak dostaliśmy demo gry. Po zobaczeniu kilku minut gry, zrozumieliśmy, że Rocksteady w swoim tytule przedstawia całkowicie nową postać. Kim zatem jest Rycerz Arkham? Teraz nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale mamy kilka pomysłów.

Zdjęcie przedstawione powyżej to najlepszy render jaki można było otrzymać od Rocksteady. Oprócz sylwetki nie przedstawia on zbyt wiele, ale postaramy się dodać kilka detali. Kostium Rycerza Arkham jest czarny z czerwonymi elementami. Nosi ze sobą broń w stylu pistoletu z tłumikiem. Jego kostium jest opancerzony i posiada przeróżne pasy oraz sakiewki. Na jego klatce piersiowej widnieje stylizowana litera ‘A’. Nawet jeśli nie wiemy kim dokładnie jest Rycerz Arkham, to po pierwszym jego spotkaniu z Batmanem można stwierdzić, że ich stosunki nie są przyjazne i prawdopodobnie mają różne zdania jeśli chodzi o zabijanie przestępców.

Teoria numer jeden: Nowa postać

Jest to oficjalna informacja od Rocksteady. Sefton Hill, główny twórca gry, powiedział: „Rycerz Arkham to nowa postać. Została ona stworzona przez Rocksteady oraz Geoffa Johnsa z DC i jak na razie to wszystko co możemy powiedzieć na obecny moment. Jest nową postacią w uniwersum Arkham i jest jednym z kluczowych antagonistów”

 Czemu ta teoria może być prawdziwa

Tak twierdzi Rocksteady, więc tak pewnie jest.

Czemu nie

Nawet jeśli Rycerz Arkham jest zupełnie nową postacią tworzoną przez Rocksteady oraz DC, to ich dotychczasowe wypowiedzi są dosyć ‘luźne’. Rycerz Arkham może być nową interpretacją istniejącej już postaci. W wielu przypadkach, w świecie komiksów nowa postać po prostu była przeobrażeniem wcześniejszego bohatera.

Teoria numer dwa: Red Hood

Jason Todd przejął rolę Robina po Dicku Graysonie, który postanowił zakończyć współpracę z Batmanem. Niestety Todd nie cieszył się popularnością wśród fanów i DC postanowił stworzyć ankietę decydującą czy powinien on zginąć lub przeżyć. Niestety, Todd został wysłany na wczesną (i najwidoczniej permanentną) emeryturę, dzięki Jokerowi. Po pewnym czasie, powrócił z grobu jako Red Hood. Z początku Red Hood walczył z przestępczością, ale czujność Batmana została wystawiona próbie, w momencie gdy sam stał się groźnym czarnym charakterem. Todd nie jest pierwszą osobą, która podszywała się pod postać Red Hood. Również Joker przedstawiał się pod tą nazwą i było to zawarte nawet w Batman: Arkham Origins.

Czemu ta teoria może być prawdziwa

Kostium Red Hood jest bardzo podobny do kostiumu Rycerza Arkham. Ich umiejętności w broni palnej również są takie same. Wprowadzenie Todda w historię może być interesującym sposobem na przedstawienie postaci Robina w uniwersum Arkham. W świecie Rocksteady, Jason Todd jeszcze nie występował – jeśli istnieje – a przedstawienie tej postaci oraz pozorna śmierć może wprowadzić wiele ciekawych momentów w życie Mrocznego Rycerza.

Czemu nie

Robin występował w Arkham City, ale nie był to ani Grayson, ani Todd – była to trzecia postać nosząca ten kostium – Tim Drake.  Jeśli Red Hood miałby występować jako Rycerz Arkham to oś czasu musiałaby zostać zmieniona w dużym stopniu, ale jeżeli postać może powrócić z grobu, to wszystko jest możliwe.

Teoria numer trzy: brat… Batmana?

W kontynuacji DC New nr 52, Batman zmierzył się z osobą, która twierdziła, że jest jego starszym bratem. Thomas Wayne Junior podczas walki był ubrany w pancerz (i nazwał siebie jako Owlman), ale został on pokonany.

Czemu ta teoria może być prawdziwa

Kiedy oglądamy trailer Batman: Arkham Knight w tle możemy usłyszeć testament Thomasa Wayne’a dotyczącego jego syna, Bruce’a. Testament jest nie tylko prawnym dokumentem, ale swoją formą jest również poruszającą przemową. Czyżby miałaby ona być zapowiedzią rodzinnych komplikacji, które mogą zmienić fabułę w najmniej spodziewany sposób?

Czemu nie

Założenie, że Bruce Wayne miał kiedyś brata jest okropną historyjką, którą ciężko byłoby wcisnąć w życie Mrocznego Rycerza. Oczywiście nie oznacza to, że ktoś mógł mieć wyprany mózg i myśleć, że jest on blisko spokrewniony z Brucem. Kto jest na tyle sprytny, aby zrobić coś takiego?

Teoria numer cztery: Wrath

Wrath jest postrzegany jako anty-Batman. Jego ojciec został postrzelony podczas nieudanego napadu, a jego konto jest tak samo duże jak Bruce’a, ale na tym kończą się podobieństwa.

Czemu ta teoria może być prawdziwa

Wrath jest idealnym odbiciem Batmana i może nadać fabule sporo ciekawych momentów. Rocksteady twierdzi, że w Arkham Knight Batman, będzie musiał zmierzyć się z faktem, że jego najbardziej znany przeciwnik jest martwy. Ponowne wyobrażenie Wratha, może być znakomitym tłem dla nowej postaci.

Czemu nie

O wiele łatwiej jest stworzyć nową postać, niż próbować umieścić stosunkowo nic nie znaczącą osobę w strój Rycerza Arkham.

Albo Prometeusz

W Arkham Asylum oraz Arkham City były wzmianki na temat Prometeusza i tak samo jak Batman oraz Wrath posiadał taką samą historię dotyczącą swoich rodziców. Niestety, w Arkham Asylum został on przedstawiony jako rycerz w pełnej zbroi z mieczem.

Teoria numer pięć: Azrael (znowu)

Jeśli graliście w Arkham City, to być może nie zapomnieliście o Azraelu, ale jeśli czytacie o nim po raz pierwszy to przypominamy, że śledził cię przez cały czas, aby w końcu powiedzieć ci, że Gotham spłonie.

Czemu ta teoria może być prawdziwa

Patrząc na Gotham City w Arkham Knight jego przepowiedź się spełnia.

Czemu nie

Widzieliśmy go już Arkham City i można stwierdzić, że jest on bardziej zainteresowany w rozmawianiu aniżeli w walczeniu. Dodatkowo jest on członkiem zakonu zabójców, więc umieszczenie go w strój Rycerza Arkham jest mało prawdopodobne.

A wy co o tym myślicie? Czy według was jest ktoś inny, kto może kryć się pod maską Rycerza Arkham? Swoje sugestie możecie pisać w komentarzach.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2014/03/12/who-is-arkham-knight.aspx

10 odpowiedzi na „Kto jest Rycerzem Arkham?”

 • Joker jako rycerz arkham to by było już nudne ale clayface bez przesady fajnie by było gdyby joker pojawił się epizodycznie.Podoma mi się motyw że po nawdychaniu się gazu scarrowa i tęsknoty za swoim największym wrogiem jokerem wymyślił sobie rycerza arkham i sam powinien trafić do asylum

 • eee motyw z Jokerem nieciekawy, kurde bądźmy poważni, na cholerę znowu Joker? to wolałbym już bardziej Clayface zobaczyć niż Jokera

 • ja obstawiam na kogoś z czwórki: Azrael, Red Hood, Hush, Prometeusz

 • To pewnie będzie Joker, którego wrzucono do Jamy Łazarza i zmartwychwstał ale np. stracił pamięć. Ktoś będzie nim manipulował i da mu zbroje na kształt wizerunku Batmana by ukryć jego prawdziwą tożsamość.

 • a co z Damianem Waynem

 • Częstym pomysłem graczy na to, kto może być Arkham Knightem jest przecież Hush, dziwię się więc, że tutaj o tym nie wspomnieliście. Skoro chce on zemsty na Brucie Waynie, a w komiksach zna on tożsamość Batmana, to dlaczego by nie kontynuować tego wątku?
  W zasadzie, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby Arkham Knight ostatecznie odegrał minimalną rolę i pojawił się raptem kilka razy w grze, żeby wzbudzić większą grozę i tajemniczość. 😉

 • Myślę, że Rocksteady nie powtórzy pomysłu z wchodzeniem w głowę Batmana, tak jak Montreal zrobił to z głową Jokera.
  Jako że Arkham City było już robione z myślą o ostatniej trzeciej części, myślę że, to tam należy szukać odpowiedzi na pytanie kim jest Rycerz Arkham.
  Najbardziej prawdopodobny wątek z AC, to wątek Azraela, może Arkham Knight to dowódca zakonu, ale zbroja temu przeczy.
  Nekromancja Robina raczej odpada, ten wątek musiałby pojawić się już wcześniej, bo teraz trzeba byłoby wyciągnąć wskrzeszającego Jokera, który sam gryzie glebę, jak i wskrzeszanego Todda, to byłaby zbyt naciągana historia moim zdaniem.

  PS.
  Dostaliście demo AK?
  Dawać filmik!

 • Deathstroke dołaczyl wtedy do suicide squad….to nie on.

 • Mojim zdanie może to buć Deadstroke przecierz w arkham origins ktoś chciał go zangarować w jakiś plan może właśnie przygotowywali ten plan tak długo może to być tęż jakaś cybernetyczna wersaja Batmana chocią to Jashonnie Toddzie też może być prawdą ale moze być to inna postać ❓ Kto wie Pozostaje tylko czekać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: