Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

bak nagłówek 2
Rocksteady sfinalizuje pracę nad trylogią Arkham tego roku w momencie premiery Batman: Arkham Knight. Każdy z nas jest bardzo podekscytowany i chcielibyśmy zobaczyć jeszcze więcej. Trailer oraz dotychczasowe informacje pokazały, że gra będzie niesamowita, ale kilka elementów całkowicie nas zaskoczyła. Oto pięć powodów, dla których warto czekać na Batman: Arkham Knight.

Jest to koniec trylogii
Rocksteady zawsze twierdziło, że ich praca nad projektem Arkham będzie trylogią. Arkham Origins studia Warner Montreal spodobał się wielu fanom Batmana, ale jest to prequel do historii przedstawionej przez Rocksteady i przedstawił jedynie początki Batmana. Kiedy wyjdzie Arkham Knight opowieść przedstawiona przez brytyjskie studio w końcu zostanie skończona.
Sefton Hill nie chciał zbyt wiele powiedzieć na temat tego, jak historia się zakończy (trzeba było tę informację od niego wyciągnąć), ale stwierdził, że nad tym zakończeniem zespół zastanawiał się już podczas prac nad Arkham City. Część ta zakończyła się śmiercią Jokera i Rocksteady postanowiło, że odwiedzimy Batmana rok po tym wydarzeniu. Nieobecność Jokera doprowadziła do pustek na kilku frontach. Kryminaliści postanowili ze sobą współpracować, tworząc nowe przedsięwzięcia. Również sam Bruce Wayne ma pewnego rodzaju problem, prawdopodobnie związany z poczuciem tego, że on i Joker posiadali między sobą więź, do której nigdy nie chcieli się przyznawać.

Jest to stuprocentowa gra nowej generacji
Nie ma żadnych wątpliwości – Batman: Arkham Knight wygląda niesamowicie. Kilka delikatnych usprawnień i właściwości nie byłoby możliwych bez konsol nowej generacji. Wystarczy, że przez pewien czas poszybuje się po mieście to dostrzeże się różnicę.

„Będziesz mógł zobaczyć wnętrza budynków przelatując obok nich, czy nawet wejść przez okno do niektórych. Jak dla mnie jest to niesamowite wrażenie, że masz jeszcze więcej możliwości. Poruszając się po mieście, zatrzymujesz się, sprawdzasz co jest w środku i stwierdzasz ‘O, całkiem fajnie to wygląda’. Wszystko to wygląda wiarygodnie i autentycznie.”

Jeśli Batman znajduje się w kwaterach zegara Oracle i na zewnątrz dochodzi do bójek, to będziemy mogli usłyszeć strzały i różne związane z nimi odgłosy, a gdy uruchomimy tryb detektywistyczny zauważymy wszystkich uczestników.

Batmobil
Batman będzie mógł poruszać się Batmobilem, o czym wspominaliśmy już wcześniej.
Batman porusza się po mieście jeszcze łatwiej
Zdolności nawigacyjne Batmana zostały znacznie ulepszone w Arkham Knight, nawet jeśli nie porusza się pojazdem. Jego nowy strój pozwala na ostrzejsze nurkowanie i wyższe wznoszenie się, a jego czas szybowania został wydłużony. Oznacza to, że gracze nie będą czuć się jak Spiderman ciągle używając haka. Nie zostanie jednak on całkowicie usunięty. Gracze nadal będą mogli łapać się budynków, aby szybciej dotrzeć na dach, czy wykonać skręt o 180 stopni.
Ulepszono również wyrzutnię liny. Przedmiot ten wcześniej służył do tworzenia liny pomiędzy dwoma budynkami. Usprawniona wersja nadal będzie to robić, lecz teraz Batman będzie mógł na niej przysiąść. Podczas opadania wprost na grupkę bandytów możemy wystrzelić linę i obrać strategiczną pozycję poza ich wzrokiem. Wszystko to można wykonać za pomocą kilku ruchów. Dla fanów, którzy lubią bawić się w myśliwego jest to coś na co powinni czekać z niecierpliwością.

Batman cały czas trenował
Batman nauczył się kilku nowych sztuczek podczas rocznej przerwy między Arkham City, a Arkham Knight. Jak widzieliśmy na trailerze będziemy mogli zeskoczyć z liny wprost na wrogów, podczas lotu użyć batarangu, aby ogłuszyć kilku przeciwników, następnie, po wylądowaniu znokautować pozostałych bandytów przy użyciu naściennej klimatyzacji. Batman będzie potrafił również znokautować kilka ogłuszonych przeciwników naraz, więc pokonanie leżącego na ziemi wroga nie zakończy czynnika combo.
Rocksteady dodało również system nokautowania poprzez strach:

„Jeśli w pobliżu znajdzie się kilku przeciwników i będziesz w stanie podejść do nich bardzo blisko bez zauważenie to będziesz mógł znokautować trzech wrogów na raz. Umiejętność ta będzie dostępna w każdej sytuacji, o ile będziesz w stanie odizolować trzech bandytów.”

Zrodlo: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2014/03/14/five-reasons-batman-arkham-knight-has-us-excited.aspx

2 odpowiedzi na „Pięć powodów dlaczego Arkham Knight tak nas ekscytuje”