Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

BAK nagłówekPrenumeratorzy magazynu Game Informer otrzymują już swoje egzemplarze czasopisma. W związku z tym pojawiają się pierwsze szczegóły na temat nowej gry od studia Rocksteady.Produkcja bazuje na zmodyfikowanym przez Rocksteady silniku Unreal Engine. Akcja rozgrywa rok po wydarzeniach w Arkham City. Wszyscy złoczyńcy zjednoczyli się przeciwko Batmanowi. Strach na Wróble rozlokował w mieście bomby z gazem, a mieszkańcy są ewakuowani – tak zaczyna się fabuła. Dużo większą rolę odegra także Barbara Gordon, czyli Oracle.

Batman będzie miał nowego przeciwnika – “ostateczny test”. Co ciekawe Arkham Knight to nie tylko tytuł gry ale także nazwa nowego wroga.

Głosu Batmanowi ponownie będzie użyczał Kevin Conroy. Powrócą także inne znane głosy.

Bardzo ważną rolę w grze odegra Batmobil. Pojazd będziemy wykorzystywać do wykonywania specjalnych zagadek Riddlera. Będzie miał także możliwość szybkiego katapultowania się i przejście do szybowania w powietrzu. Przelecimy również przez szklane powierzchnie, a tłukące się szkło ma  mieć teraz duże znaczenie. Samochód Batmana strzela rakietami, może też ogłuszać.

Zmiany w systemie walki obejmują między innymi nokautowanie kilku wrogów, jeden po drugim – maksymalnie czterech. Przygodę zaczniemy w starszym stroju, stopniowo zdobywając nowe gadżety.

Przygotowane przez twórców Gotham jest 5 razy większe niż mapa w Batman: Arkham City. Miasto będzie podzielone na 3 strefy. Deweloperzy zapowiadają brak ekranów ładowania oraz płynne wchodzenie do budynków.

Czas poruszyć kwestie techniczne gry. W zapowiedzi opisano zamieszki, w których udział bierze 50 osób, przewracając samochody i grabiąc sklepy. Płaszcz Gordona i peleryna Batmana otrzymały nową i zaawansowaną fizykę w ramach technologii Apex. Deszcz spływający po ubraniu bohatera tworzy dynamiczne odbicia, a zmarszczki na twarzy komisarza ruszają się podczas dialogów. Zrezygnowano z prerenderowanych przerywników filmowych – wszystko bazuje na silniku gry. Wszystkie modele postaci są teraz bardziej szczegółowe i wyglądają lepiej.

Miasto również będzie wyglądało zdecydowanie lepiej. Z kanałów bucha para, neony rzucają kolorowe światła, w powietrzu latają helikoptery, a ulice udekorowane są specjalnie na Halloween.

Rocksteady zrezygnowało z trybu sieciowego.

To ostatnia gra w uniwersum Arkham od Rocksteady. W przyszłości studio zajmie się zupełnie innym projektem.

Oficjalnie data premiery nie jest sprecyzowana jednak materiały promocyjne sklepów Gamestop sugerują, że premiera odbędzie się 14 października 2014 roku.

Źródło

 

7 odpowiedzi na „Pierwsze szczegóły na temat Batman: Arkham Knight”

  • Mi się wydaję, że Joker powróci

  • Obawiam się, że batman zginie na końcu gry 😥 . Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.

  • Kto był rycerzem w Arkham City? jeśli jest powiedziane że ten rycerz z tytułu będzie wrogiem Batmana to wiadomo że chodzi o Azraela to on był rycerzem w AC, powiedział mu że jeszcze się spotkają, tylko dziwne po co go ostrzegał przed tą przepowiednią zakonu. Jedyne wyjaśnienie tego to to że tylko Batman mógł doprowadzić do upadku Gotham i chaosu w mieście co widzimy na trailerze nowej gry Arkham, a na koniec Azrazel pójdzie “zebrać” tylko żniwo w postaci zabicia Batmana.

  • Może ostatecznym bossem będzie Deathstroke, w ostatniej scence w arkham origins nie jest wyjaśnione do końca o jego dalszych losach, jego umiejętności sugerują że mógłby być.

  • Mi się wydaje, że głównym wrogiem będzie Prometeusz, chyba, że ma inną nazwę. I tylko mam nadzieję, że go nie spartolą

  • Nie wiem jak wy, ale na tej fotce Harley przypomina mi … Nicole Kidman xD

  • Azrael będzie głównym bossem 🙂