Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!

bak nagłówek 2

Hiszpański magazyn ‘Hobby Consolas’ odbył wywiad z Albertem Feliu (grafik tworzący postacie) i Billem Greenem (projektant) na temat Batman: Arkham Knight.

Z rozmowy można wywnioskować kilka ważnych rzeczy dotyczących nowego tytułu:

  • gra działa na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 3,
  • użycie ulepszeń oraz gadżetów, będzie konieczne, żeby dostać się do niektórych miejsc,
  • dodano wnętrza do budynków, ale nie będziemy mogli wejść do wszystkich pomieszczeń,
  • więcej detali i wariacji w modelach postaci – nigdy więcej sklonowanych przestępców,
  • żadnych bezpośrednich cech z Origins, ale będą występować nowe (być może podobne).

Oto cały wywiad zamieszczony w magazynie:

Hobby Consolas: W poprzednich częściach korzystaliście z Unreal Engine 3. Jaki silnik wykorzystujecie w Arkham Knight?

Albert Feliu: Nowa generacja konsol dała nam wiele możliwości. Pomimo tego, że korzystamy z tego samego środowiska (zmodyfikowana wersja Unreal Engine 3) musieliśmy praktycznie wszystko przebudować, aby dostosować grę do nowych konsol i kart graficznych. Przebudowaliśmy system oświetlenia oraz cieni, a środowisko posiada wiele nowych elementów oraz detali. Dodatkowym problemem było stworzenie takiego silnika, który mógłby wystarczająco szybko wyświetlać otoczenie podczas poruszania się Batmobilem z prędkością przekraczającą 100 km/h.

HC: Czy mapa zostanie podzielona na sektory, czy to będzie jeden wielki region?

Bill Green: Nie, gra nie będzie podzielona na żadne sektory, a wejście do nowego pomieszczenia i zakończenie cut-scenki nie będzie poprzedzone czarnym ekranem ładowania. Świat będzie całkowicie otwarty i zapewni stuprocentową wolność podczas jego eksploracji. Oczywiście część obszarów będzie wymagać nowych ulepszeń albo gadżetów, aby się do nich dostać.

HC: Czy będziemy mieli możliwość do poruszania się po wnętrzach budynków?

BG: Teraz jest o wiele więcej otwartych budynków. Gracz będzie mógł zwiedzić mnóstwo nowych lokacji, ale nie oczekujcie, że każdy budynek, będzie dostępny.

HC: Co możecie powiedzieć o różnicach pomiędzy modelami z Arkham City i Arkham Knight?

AF: Nowa generacja przyczyniła się do wielu zmian. Podczas tworzenia postaci byłem zdumiony poziomem detali jakie dodaliśmy do Batmana czy Gordona. Nawet podczas renderingu postaci możemy ją dodać bezpośrednio do silnika i poruszać się nią bez jakichkolwiek strat w ilości detali. To samo tyczy się innych modeli. Zostały one stworzone z niesamowitą ilością akcesoriów i z różnym wyglądem. Dzięki temu nie spotkasz dwie tak samo wyglądające osoby, tak jak to było w przypadku wersji na PS3/Xbox360.

BG: Wygląd postaci jest fantastyczny. Każda z nich była tworzoną ręcznie z jak największą uwagą na detale.

AF: Inną ważną rzeczą jest to, że po mieście poruszać mogą się setki postaci, zamiast 25 czy 30.

HC: Origins przedstawiło kilka ciekawych systemów, takich jak Najbardziej Poszukiwany (misje poboczne skupiające się na innych złoczyńcach) czy tryb detektywistyczny (który pozwalał graczom na przewijanie zdarzenia w celu zbadania przestępstwa). Czy w Arkham Knight te systemy będą dostępne?

BG: Patrząc na rozmiar mapy można wywnioskować, że w nowej grze, będzie naprawdę wiele do zrobienia. Jest pełne od misji pobocznych itp. Jeśli chodzi o systemy z Origins, to należy pamiętać, że opracowało je inne studio, a my pracujemy nad tą grą już od kilku lat, więc stworzyliśmy coś innego. Póki co nie mogę powiedzieć nic więcej.

HC: Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości jest możliwość poruszania się Batmobilem. Fani czekali na to już od pierwszej części.

BG: Tak. Najbardziej martwi mnie to, że jest to teraz główna postać w grze. Najpierw jest Batmobil, a potem Batman (śmiech). Jest czymś w rodzaju najlepszego partnera.

HC: Lepszym niż Robin?

BG: (śmiech)

HC: Czy będziemy mogli poruszać się nim po całym mieście, czy jedynie w określonych rejonach i podczas kilku misji?

BG: Miasto zostało zaprojektowane tak, aby można było swobodnie poruszać się Batmobilem, więc nie musicie się martwić tym, że dostęp do niego będzie w jakikolwiek sposób ograniczony. Nawet niektóre wnętrza budynków będą dostępne dla Batmobila.

HC: Czy w grze będzie dostępny również Batwing?

BG: Nie, Batwing nie został dodany do gry.

HC: System walki był najbardziej dopieszczonym elementem gry i w każdej części przedstawiano nowe elementy. Jakie nowe elementy dodano do Arkham Knight? Czy możemy spodziewać się również nowych gadżetów?

BG: Zgadzam się z tym, że system walki, był dla nas bardzo ważny. Jedną z nowych rzeczy będzie możliwość wejścia do pomieszczenia z uzbrojonymi przeciwnikami, a następnie, korzystając ze zwolnionego tempa pozbawić broni trzech lub czterech przeciwników naraz. Na temat gadżetów nic w tej chwili powiedzieć.

HC: Czy Rocksteady doda tryb multiplayer, czy Arkham Knight, będzie jedynie w trybie jednoosobowym? Czy będzie możliwość zagrania w trybie kooperacyjnym poruszając się Batmanem i Robinem?

BG: Nie, od początku plan był taki, że stuprocentowo skupiamy się na trybie jednoosobowym. Zawsze byliśmy zainteresowani trybem kooperacyjnym, ale zrozumieliśmy, że nie będzie to miało sensu biorąc pod uwagę wielką mapę oraz poruszanie się Batmobilem. Tak więc nie będzie ani tryb wieloosobowego, ani kooperacyjnego.

Można zauważyć, że kwestia Robina została wyśmiana. Również brak trybu kooperacyjnego pozwala wywnioskować, że szanse na zagranie Robinem są małe Mamy jednak nadzieję, że odegra on ważną rolę w grze. Po wydarzeniach w ‘Harley Quinn’s Revenge’, będziemy bardzo zaskoczeni, jeżeli Robin nie pojawi się w grze.

Czy otrzyma on taką samą rolę co Kobieta Kot w Arkham City? Czy w grze będą występować misje, w których Robin będzie nam towarzyszył? Tego nie wiemy. Wiemy jedynie, że Rocksteady wykluczył tryb kooperacyjny.

Źródło: Arkhamverse.com