Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


TechOne3_Batman-Arkham-Knight-cover-artBatman: Arkham Knight to ostatnia część serii produkcji Rocksteady Studios, w ramach której pojawiły się już wielokrotnie nagradzane i bestsellerowe tytuły Batman™: Arkham Asylum oraz Batman™: Arkham City. Gra oparta jest o kanoniczną licencję Batmana z DC Comics i zostanie wydana wyłącznie na konsole PlayStation®4 oraz Xbox One, a także na PC z Windows w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Polska wersja językowa na Xbox One będzie dostępna po polskiej premierze konsoli. Premiera planowana jest na całym świecie na rok 2014.

W niezwykle efektownym finale serii Arkham, Batman zmierzy się z największym zagrożeniem dla miasta, którego poprzysiągł bronić. Strach na Wróble powraca, aby stworzyć niepowtarzalną drużynę super złoczyńców, wśród których są m.in. Pingwin, Dwie Twarze i Harley Quinn. Ich cel jest jeden – raz na zawsze rozprawić się z Mrocznym Rycerzem. W Batman: Arkham Knight pojawi się niepowtarzalny projekt Batmobilu, stworzony przez Rocksteady, który po raz pierwszy w historii serii będzie można prowadzić. Prócz tego legendarnego pojazdu oraz docenionej rozgrywki z serii Batman Arkham, gracze odkryją świat Batmana jak nigdy dotąd – będą mogli zwiedzić ulice i niebo ponad całym Gotham City.

„Batman: Arkham Knight to najważniejsza gra z naszej niezwykle udanej serii. Przekazujemy graczom najbardziej rozległy i robiący największe wrażenie świat gry.” stwierdził Martin Tremblay, prezes Warner Bros. Interactive Entertainment. „Zespół Rocksteady Studios wciąż skupia się na fantastycznej rozgrywce, z której jest znany, jednocześnie dostarczając nowych, niesamowitych wrażeń graczom i fanom Batmana.”
„Zespół Rocksteady Studios włożył mnóstwo pracy, aby ostatni rozdział trylogii Batman: Arkham pozwolił fanom jak najpełniej wcielić się w postać Batmana.” stwierdził Sefton Hill, dyrektor gry w Rocksteady Studios. „Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że tworzymy grę na platformy następnej generacji, dzięki czemu możemy wdrożyć elementy, które zaplanowaliśmy już dawno, takie jak Batmobil, jego wpływ na umiejętności Batmana oraz w pełni odwzorowane Gotham City.”

Co na dziś, wiemy o grze?

 • Produkcja bazuje na zmodyfikowanym przez Rocksteady silniku Unreal Engine. Akcja rozgrywa rok po wydarzeniach w Arkham City. Wszyscy złoczyńcy zjednoczyli się przeciwko Batmanowi. Strach na Wróble rozlokował w mieście bomby z gazem, a mieszkańcy są ewakuowani – tak zaczyna się fabuła. Dużo większą rolę odegra także Barbara Gordon, czyli Oracle.
 • Batman będzie miał nowego przeciwnika – “ostateczny test”. Co ciekawe Arkham Knight to nie tylko tytuł gry ale także nazwa nowego wroga.
 • Głosu Batmanowi ponownie będzie użyczał Kevin Conroy. Powrócą także inne znane głosy.
 • Bardzo ważną rolę w grze odegra Batmobil. Pojazd będziemy wykorzystywać do wykonywania specjalnych zagadek Riddlera. Będzie miał także możliwość szybkiego katapultowania się i przejście do szybowania w powietrzu. Przelecimy również przez szklane powierzchnie, a tłukące się szkło ma  mieć teraz duże znaczenie. Samochód Batmana strzela rakietami, może też ogłuszać.
 • Zmiany w systemie walki obejmują między innymi nokautowanie kilku wrogów, jeden po drugim – maksymalnie czterech. Przygodę zaczniemy w starszym stroju, stopniowo zdobywając nowe gadżety.
 • Przygotowane przez twórców Gotham jest 5 razy większe niż mapa w Batman: Arkham City. Miasto będzie podzielone na 3 strefy. Deweloperzy zapowiadają brak ekranów ładowania oraz płynne wchodzenie do budynków.
 • Czas poruszyć kwestie techniczne gry. W zapowiedzi opisano zamieszki, w których udział bierze 50 osób, przewracając samochody i grabiąc sklepy. Płaszcz Gordona i peleryna Batmana otrzymały nową i zaawansowaną fizykę w ramach technologii Apex. Deszcz spływający po ubraniu bohatera tworzy dynamiczne odbicia, a zmarszczki na twarzy komisarza ruszają się podczas dialogów. Zrezygnowano z prerenderowanych przerywników filmowych – wszystko bazuje na silniku gry. Wszystkie modele postaci są teraz bardziej szczegółowe i wyglądają lepiej.
 • Miasto również będzie wyglądało zdecydowanie lepiej. Z kanałów bucha para, neony rzucają kolorowe światła, w powietrzu latają helikoptery, a ulice udekorowane są specjalnie na Halloween.
 • Rocksteady zrezygnowało z trybu sieciowego.
 • To ostatnia gra w uniwersum Arkham od Rocksteady. W przyszłości studio zajmie się zupełnie innym projektem.
 • Oficjalnie data premiery nie jest sprecyzowana jednak materiały promocyjne sklepów Gamestop sugerują, że premiera odbędzie się 14 października 2014 roku.