Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


Poniższy artykuł ma charakter archiwalny. Jednak należy zaznaczyć, że co prawda większość rzeczy wyjaśniono w dodatku Harley Quinn Revenge i Origins, to są elementy, które do dziś stanowią zagadkę. Co to jest? Przeczytajcie.

25.12.2011

Arkham City, to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Gdybyście zapytali mnie czy dokładnie przemyślałem swoje słowa, to tylko skinąłbym głową i podpisał się pod tymi zdaniami rękami i nogami. Wielu z Was poznało już historię Arkham City i Arkham Asylum, w Internecie fani okrzyknęli obie części magicznym „ Arkhamverse”, czyli uniwersum Arkham z Mrocznym Rycerzem w roli głównej. Przejdźmy jednak do sedna, w tym artykule oprę swoje przemyślenia o wszystkie dostępne wiadomości z Internetu. Gotowi na szokujące materiały i prawdziwe fakty? Przeczytajcie koniecznie dalszą część tego artykułu.

Zaskakującą tajemnicą Arkham Asylum był na pewno ukryty gabinet Quinciego Sharpa, który pełnił wtedy rolę naczelnika więzienia. Mogliśmy w nim znaleźć plany nowego więzienia, mowa o Arkham City. Czy w nowej grze też możemy znaleźć takie “rarytasy”? Pewnie! Nie wiemy na razie czy to wszystkie jakie się tam znajdują, ale postaramy się zebrać te, o których wiemy.


Test ciążowy Harley Quinn?
To chyba najbardziej szokujący Easter Egg w najnowszym dziele Rocksteady, ponieważ wywołał ogromną burzę w Internecie. Harley w ciąży? Tak! Jokerze… nieźle nabroiłeś.

Potwierdzeniem tych niesamowitych wieści może być fakt, że gdy kończymy tryb „Nowa Gra+”, podczas napisów końcowych słyszymy Harley, która śpiewa kołysankę: Hush little baby, Don’t say a word. Momma’s gonna kill for you the whole damn world. (Cicho malutki, nie mów już nic, mama zniszczy dla ciebie cały ten cholerny świat).


Strach na Wróble powróci w trzeciej części? Akcja trzeciej części już w Gotham City?
Gdy użyjemy Deszyfratora Sekwencyjnego w grze i poskaczemy po różnych falach, to usłyszymy kilka ciekawych wiadomości. Tajemniczy głos podaje dziwne numery, fani doszli do tego, że podawane cyfry odpowiadają literą w alfabecie oraz kilku znanym szyfrom.

Podawane numery na falach 700.00 / 500.00, to :

9, 23, 9, 12, 12, 18, 5, 20, 21, 18, 14, 2, 1, 20, 13, 1, 14

Co daje:

I  WILL RETURN BATMAN

W prostym tłumaczeniu:

POWRÓCĘ BATMANIE

Kolejna wiadomość, którą usłyszycie na falach 500.00 / 900.00, to:

5,15,9,7,21,18,18,14,3,5,24,15,12,7,22,3,10,5,15,9,22,3,8,25,26,15,16,25,10,15,17,25

Tę wiadomość trzeba rozkodować troszkę inaczej, odwracamy litery alfabetu od Z do A. Pierwszej literze, w tym przypadku Z, przyporządkujemy cyfrę 1, a następnie dodajemy do niej trzy dalsze miejsca, a więc literka Z=4, Y=5 itd. Dzięki temu otrzymamy:

YOU WILL PAY FOR WHAT YOU HAVE DONE TO ME

W prostym tłumaczeniu:

ZAPŁACISZ ZA TO CO MI ZROBIŁEŚ

Pozostała ostatnia wiadomość, która może sprawić najwięcej problemów.

Odbierzecie ją na falach 200.0 i 500.0. Przyporządkowując normalnie cyfry literom w alfabecie dostaniemy CTZRZPXAKDXICHEBLRFPGKCJQEMDUH. Teraz użyjemy do rozkodowania prostego szyfru AtBash*. Co da następujące litery

XGAIAKCZPWCRXSVYOIUKTPXQJVNWFS. Następnie, należy użyć słowa kluczowego „SCARECROW”(ang. Strach na Wróble) z kolejnym z szyfrów, Vigenère’a**. To da nam następującą wiadomość:

 

FEAR WILL TEAR GOTHAM CITY TO SHREDS

A więc:

STRACH ROZSZARPIE GOTHAM CITY NA STRZĘPY

 

Reasumując, możemy stwierdzić, że za wszystkim stoi Dr. Jonathan Crane, aka Strach na Wróble. W końcu przecież nie było go oficjalnie w Arkham City, ale jak można wytłumaczyć inaczej pojawienie się na Comic Conie wcielającego się w niego aktora Dino Andrade, który nie dość, że pojawił się wśród obsady “Arkham City”, to zapytany o pojawienie się Scarecrowa w drugiej części stwierdził:
– W tej chwili nie liczyłbym na to szczególnie, ale też nie przekreślałbym go całkowicie.  

Jednak to nie koniec śladów pojawienia się Stracha na Wróble w grze. Kolejnym szokującym odkryciem jest łódź, która pływa w okolicy portu Arkham City. Jak tam dotrzeć?  Zajrzyjcie koniecznie do filmiku poniżej.

A my skupmy się na haśle do pokładu: „City of terror” (przypadkowe tłum. „Miasto strachu” ). Czy taki może być tytuł kolejnej gry? Raczej nie, ponieważ w momencie gdy piszę te słowa, domena nie jest przez nikogo zarejestrowana, mowa oczywiście o „Batman: City of terror”. Na pokładzie oprócz robaków znajdziemy bardzo interesującą kartkę, która przybita jest do deski.

 

Scarecrow

 

Kim jest tajemniczy Mr. Fine?

Mr. Fine to tak naprawdę Sherman Fine, znany jako The Broker. Pomaga światu przestępczemu kupować i sprzedawać niezbędne przedmioty. Dzięki pomocy The Brokera oraz Carmina Falcone, Strach na Wróble planuje zrobić wielki atak na Gotham. To kolejny dowód na to, że kolejna gra może rozgrywać się już w Gotham City.

Pojemniki z gazem Stracha na Wróble

To kolejny z dowodów na to, że Strach na Wróble pojawił się na ulicach Arkham City, jak dotrzeć do tych pojemników? Podczas uwalniania drugiego zakładnika od Zagadki, rzućcie koniecznie zdalnie sterowanym Batarangiem na sam koniec pomieszczenia.
Pojemniki
 

Ludzie Stracha na Wróble?’

W momencie gdy rozpoczyna się „Protokół 10”, w Arkham City możemy znaleźć kilku leżących na ziemi ludzi Stracha na Wróble oraz maskę dr. Crane’a, która jest jedną z trofeów Człowieka-Zagadki.

*Wikipedia: Szyfr AtBash (z hebrajskiego AtBasz) to prosty monoalfabetyczny szyfr podstawieniowy pochodzenia hebrajskiego, którego działania polega na zamianie litery leżącej w odległości X od początku alfabetu na literę leżącą w odległości X od jego końca. Prawdopodobnie został on opracowany około roku 500 p.n.e.

**Wikipedia: Algorytm Vigenère’a jest jednym z klasycznych algorytmów szyfrujących. Należy on do grupy tzw. wieloalfabetowych szyfrów podstawieniowych. Szyfr ten błędnie został przypisany twórcy bardziej skomplikowanego szyfru Blaise’owi de Vigenère.

 

 

Hush i Black Mask powrócą w trzeciej części?

Najpierw zaczniemy od Husha, jak dobrze wiemy po przejściu misji pobocznych spotykamy się twarzą w twarz z Thomasem „Tommy” Eliotem, który wygląda dokładnie jak Bruce Wayne, nie wiemy jednak jakie plany ma Hush. Możemy jednak podejrzewać, że chce on pogrążyć Mrocznego Rycerza. Po spotkaniu Batman mówi do Alfreda: Zajmę się nim jutro. Czyżby więc akcja trzeciej części miała rozgrywać się kolejnego dnia po wydarzeniach w Arkham City? Pamiętajcie również o tym, że Warner Bros zarejestrował jakiś czas temu domeny dla Batman: Hush.

To samo dotyczy Czarnej Maski, który pojawia się jedynie na początku gry. Wierzymy, że w trzeciej części jego postać zagości na naszych ekranach znacznie dłużej, zwłaszcza, że pasuje do akcji w Gotham jak mało kto.

 

Przepowiednia Azraela

To jedne z najciekawszych momentów w grze. Przepowiednia Azraela mówi jasno: Nadchodzą mroczne dni, Batmanie. Proroctwo się wypełnia. Jesteś wojownikiem, który zamknie bramy piekła. Jesteś tym, który uratuje świat i wywołasz wydarzenia, których nie powstrzymasz. Z popiołów Arkham rozpali się ogień i Gotham spłonie. A ty razem z nim.


Czyżby kolejne powiązanie do planów Stracha na Wróble? Możliwe, co ciekawe Azrael zwraca uwagę na to, że to nie ostatnie ich spotkanie.

To prawdopodobnie nie wszystkie tajemnice Arkham, zaglądajcie tutaj częściej, będziemy ten dział aktualizować na bieżąco. Koniecznie odwiedźcie również nasz dział na forum: trzeciej części gry.

Riko.