Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


ANALIZA TEASERA ARKHAM CITY

29.05.2010.

“It’s over Joker !”
“Over? Why my dear delusional dark knight…It hasn’t even began !”

Nikt chyba nie spodziewał się ,że najnowsza gra ze stajni Rocksteady o Mrocznym Rycerzu podbije serca milionów graczy na całym świecie. Zazwyczaj gry o komiksowych bohaterach były albo średnie, albo po prostu nużyły gracza swoją prostoliniowością. Twórcy ze studia Rocksteady zaskoczyli natomiast bardzo pozytywnie świat elektronicznej rozgrywki, oraz fanów obrazkowych opowieści. Sam osobiście nie pokładałem wielu nadziei w zapowiedziach odnośnie nowej gry z udziałem gacka. Na samą myśl o wcześniejszych próbach przedstawienia komputerowych przygód człowieka nietoperza dostawałem chwilowego osłabienia. Dlaczego? Bo o ile Batman: Zemsta była przeciętnym średniakiem to inne gry przyprawiały o dość sporawy napływ łez do oczu. Nasuwała mi się wtedy tylko jedna myśl. A co z mrocznym klimatem ze świata komiksu ? Na szczęście Batman:Arkham Asylum „wymalował” na mojej twarzy nie lada szeroki uśmiech niczym ten, którym chlubi się Joker. Bowiem tak jak wielu innych graczy zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jedynka miała w sobie wszystko o czym mogłem marzyć a nawet jeszcze więcej. Czyli klimat i jednych z najlepszych a zarazem najgorszych przeciwników Batmana. Sama gra zebrała liczne pochwały czy chociażby najwyższe oceny wystawione przez najlepszych wydawców komputerowej prasy na świecie. Więc zrozumiałe jest dlaczego wyczekiwałem tak bardzo sequela pierwszej części. Niestety na dzień dzisiejszy bardzo nie wiele wiadomo o kontynuacji. Twórcy nie zdradzają nam zbyt wielu sekretów, a jedynym źródłem informacji są m.in. wypowiedzi aktorów biorących udział w nagraniach.
Jakiś czas temu do sieci „wypłynął” trailer kontynuacji pierwszej części. Przez cały filmik przejawia się kilka dość istotnych wątków i wskazówek. W samym internecie gracze wychwycili ich już kilkanaście.
W tej zapowiedzi postaram się wszystkie wiadomości, oraz domysły zebrać do kupy. Ale przejdźmy teraz do przeciwników Gacka bowiem to o nich krąży w chwili obecnej najwięcej plotek i domysłów.

Joker & Harley Quinn

W Batman:Arkham Asylum w finałowej walce Joker zostaje pokonany przez Batmana. Jad, który został wstrzyknięty w ciało „klauna” zostawia po sobie widoczne skutki uboczne , które dostrzegamy zwłaszcza w trailerze z dwójki. Co ciekawe widać, że Jokerowi udało się ponownie zbiec przed wymiarem sprawiedliwości. Jak to się stało? O fabule na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo. Chociaż gdy dobrze wpatrzymy się w końcówkę trailera doszukamy się na worku z krwią napisu „Gotham General Hospital”. Czyżby ucieczka ze szpitala generalnego? Na chwilę obecną pozostają tylko domysły. Reasumując… jedno wiemy na pewno, pojawią się ponownie: Joker oraz jego seksowna partnerka Harley Quinn.
Joker ciągle żywy !
Joker & Harley
Dwie Twarze
Według aktora Kevina Conroy’a, biorącego udział w nagraniach do drugiej części wirtualnych przygód Batmana ujrzymy postać Two Face’a.
Aktor podzielił się tymi szczegółami podczas Chicago Comics & Entertainment Expo. Ale już w części pierwszej można było doszukać się nawiązania do Dwóch Twarzy. M.in. pod koniec gry Batman zostaje wezwany do ataku na bank, którego dokonuje właśnie pan o Dwóch Twarzach. Czyżby od tego miała rozpocząć się akcja sequela gry?
Dwie Twarze
Kobieta Kot
Na temat seksownej kobiety kot nie mamy jak na razie potwierdzonych informacji. Jednakże w trailerze przez ułamek sekundy pojawia się kot.
Kobieta Kot
Pingwin
Już w pierwszej części gry przeszukując pokoje Arkham mogliśmy natknąć się na plakat reklamujący znany fanom gacka nocny klub Pingwina „Iceberg Lounge”. Również w trailerze pojawia się wyżej wymieniona kryjówka Pingwina.
Plakat z Arkham Asylum
Klub nocny pingwina
Czarna maska
Oglądając trailer dalej natykamy się na ciekawy napis.
Czarna Maska
Nawiązuje on do Romana Sionisa(Czarna Maska) jednego z kolejnych groźnych przeciwników Batmana.
Freeze & Talii al Ghul ?
Kolejne postacie, które prawdopodobnie ujrzymy w grze to Mr. Freeze oraz Talii al Ghul.
Informacje o tych dwóch bohaterach nie są jeszcze potwierdzone i pojawiły się jedynie na usuniętym już wpisie aktorki Stany Katic, oraz wypowiedzi w radiu Maurice’a Lamarche. Jeżeli te informację zostaną potwierdzone to osobiście jestem ciekawy cutscenek Bruce’a, oraz Talii al Ghul córki Ra’s al Ghul’a, znanego wszystkim z filmu Batman: Początek.

Batmanie potrzebujesz pomocy ?
Jak widzicie studio Rocksteady przygotowuje dla graczy nie lada niespodziankę. Wierzę, że Arkham Asylum 2 będzie grą jeszcze bardziej niepowtarzalną niż jej poprzedniczka. Pierwsza część miała bowiem wszystko czego potrzebuje gra na miarę hitu. Brakowało jej tylko trybu Co-op. W serwisie IMDB.com na liście osób podkładających głosy postaciom w grze mogliśmy doszukać się postaci Robina(obecnie postać ta została usunięta z listy). Według wyżej wymienionego serwisu głos dla tej postaci podkłada znany graczom z Final Fantasy, Vincent Martell. Jednak nie wszystkim graczom podoba się dodanie Robina do nowej historii Gacka. Czytając opinie graczy doszukać się można większej ilości osób niezadowolonych z tej informacji niż jej zwolenników.

Grand Theft Batman?
Po trailerze przychodzi również na myśl rozmiar terenu na którym Batman będzie musiał zmagać się z przeciwnikami. Sam tytuł i domena oficjalnej strony kontynuacji nawiązują do trzech wyrazów: Arkham has Moved co po przetłumaczeniu oznacza, że Arkham Asylum zostało przeniesione. W internecie pojawia się wiele spekulacji na temat trybu Sandbox(sandbox-gry z otwartą konstrukcją świata, takie jak np. GTA czy MAFIA) . Czy tryb ten pasowałby do drugiej części gry? Osobiście uważam, że byłby to na chwilę obecną największy błąd ze strony twórców. Pierwsza część ograniczała się jedynie do zamkniętego Arkham i dlatego gra odniosła tak wielki sukces. Twórcy bowiem skupili się na „zamkniętym świecie” dopieszczając go o liczne szczegóły. Nie wyobrażam sobie więc takiego trybu w kontynuacji. Bo jak wyglądałaby jazda tak wielkim pojazdem jak Batmobil czy chociażby latanie Batwing’iem po niebie ? Może i fajnie. Ale czy byłaby ona tak dobrze dopracowana, że nie niszczyłaby przyjemności płynącej z grania w grę?
Gotham
Domysły, domysły i jeszcze raz domysły…
Jak zaznaczyłem wcześniej zebrałem dla was w jednym miejscu informacje, które są jak na razie jedynymi informacjami odnoszącymi się do drugiej części gry Batman: Arkham Asylum. Możliwe, że gdy czytacie ten tekst to wiadomo już o wiele więcej na temat kontynuacji gry. Z ostatnich plotek wynika iż gra pojawi się dopiero na początku pierwszego kwartału 2011 roku. Mam wielką nadzieję, że twórcy po raz kolejny udowodnią nam graczom, że nie myliliśmy się co do nich i te wysokie oceny z jedynki będą równie wysokie dla drugiej części przygód z Batmanem w roli głównej.

Riko.