Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


Oprócz charakterystycznego ubioru Batmana, znany jest również jego pas z gadżetami. Mroczny Rycerz korzysta z niego zwłaszcza wtedy gdy rozwiązuje tajemnicze zagadki, bądź używa ich w celu obrony. Reasumując Bruce Wayne sięga po nie zawsze wtedy gdy wymaga tego sytuacja. Prezentujemy wam poniżej te gadżety, które pojawiły się już w grach z Batmanem a które prawdopodobnie mogą pojawić się w Arkham City.

Bat-kajdanki

Bat kajdanki nakładane są na przeciwników Batmana a zdjąć je może tylko Policja. Są trochę jak te, których używają często antyterroryści. Z taką różnicą, że Bat-kajdanki wykonane są z nylonu inkrustowanego diamentami i stalą.

Występowanie: Batman: Dark Tomorrow.

Zestaw pierwszej pomocy

Czasami podczas walki Batman zostanie zraniony, jednak nie może on dotrzeć na czas do Batcave. Bądźmy szczerzy, to jest chyba specyficzny problem Batmana. Za pomocą leków i narzędzi w jego zestawie pierwszej pomocy, Mroczny Rycerz może się uleczyć przed powrotem do jaskini. W grach, przywracanie sobie zdrowia, będąc w krytycznym stanie jest sprawą zasadniczą, z powodów oczywistych.

Pojawił się w: Batman: Vengeance, Batman: Dark Tomorrow.

Bat-rangi

Bat-rang jest chlebem powszednim Batmana. Zwykle wyrzucany jest ręcznie, ale jak zachowuje się potem? Możliwości jest bardzo wiele. Czasami wraca jak bumerang. Innym razem, może obrać podróż w jedną stronę, w celu ogłuszenia lub rozbrojenia wroga. Batrangi są również jednymi z najpopularniejszych gadżetów w ekwipunku Batmana, które pojawiły się w grach video.

Występowanie: Batman, Batman: The Caped Crusader, LEGO Batman, Batman: Return of the Joker, Batman: The Animated Series, Batman Begins, Batman: Rise of Sin Tzu, Batman: Vengeance, Batman: Chaos in Gotham, Batman: Dark Tomorrow, Batman: Arkham Asylum, The Adventures of Batman & Robin, Batman Returns

Bat-latarka

Jest to po prostu latarka. Nie istnieje wiele możliwości użytku tego gadżetu, choć jest on całkiem przydatny w ciemnościach, z którymi na co dzień boryka się człowiek nietoperz.

Pojawiła się w: Batman: Dark Tomorrow, The Adventures of Batman & Robin

Bat Goo Gun

Przeznaczenie tego urządzenia możemy odgadnąć po samej nazwie. Strzela ono lepką mazią (goo), która trafia w przeciwników Batmana. (Nie mylić z eksplodującym żelem z “Batman: Arkham Asylum”, ponieważ ta maź nie wybucha).

Pojawił się w: Batman Forever

Noktowizyjne Bat-Okulary

Wygląd Batmana, może być wzorowany na nietoperzach, jednak brakuje mu zdolności sonarycznych, tak jak u latających ssaków. Bruce Wayne jednak nie daje za wygraną i opracowuje specjalne okulary, które pozwalają mu dobrze widzieć w ciemności. Należy mieć na uwadze fakt, że Mroczny Rycerz spędza wiele czasu w ciemnościach. A co za tym idzie ta inwestycja wydaje się być trafna.

Występowanie: Batman: Arkham Asylum, Batman: Dark Tomorrow, The Adventures of Batman & Robin

Wytrych

Batman nie zawsze jest osobą zaproszoną, więc czasem przydaje się mieć przy sobie „wejściówkę”.

Pojawił się w: Batman Begins, Batman: Dark Tomorrow

Grapple Gun

Grapple Gun Batmana jest kolejnym z użytecznych gadżetów w jego ekwipunku. Zasilane gazem narzędzie, wystrzeliwuje hak, który może przyczepiać się do krawędzi wysokich obiektów, dzięki czemu Batman może np. ukryć się w bezpiecznym punkcie, niedostępnym dla innych.

Wystrzeliwał w: Batman, LEGO Batman, Batman: The Animated Series, Batman Begins, Batman: Vengeance, Batman: Rise of Sin Tzu, Batman: Chaos in Gotham, Batman: Dark Tomorrow, Batman: Arkham Asylum, The Adventures of Batman & Robin

Mini-granaty dymne

Czasami nawet Batman, musi podjąć się odwrotu. Kiedy to robi, te przenośne zasłony dymne ułatwiają mu zniknięcie. Są one również dobrą zapowiedzią ataku w tłum bandziorów. Czy są one używane do obrony czy ataku, jedno jest pewne: są używane przez Batmana!

Zadymiały w: Batman Begins, Batman: Dark Tomorrow, Batman: Rise of Sin Tzu, Batman Forever

Granaty ogłuszające

Działają one podobnie jak brzmią, rzucone w tłum potrafią oszołomić grupę przeciwników. Są one dobrym dodatkiem do Bat-kajdanek.

Ogłuszały w: Batman Begins, Batman: Rise of Zin Tzu, Batman Forever

Jedno wiemy na pewno w Arkham City Batman ma mieć wszystkie gadżety, które “zdobyliśmy” w Arkham Asylum.

Źródło:gameinformer.com

Autor:  Thakan
Korekta: Riko