Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


W tym tygodniu, było dużo hałasu na temat nadchodzącej gry Batman: Arkham City, kontynuacji Batman: Arkham Asylum. Gra zadebiutuje na naszych konsolach i blaszakach w następnym roku. Co prawda nie można w nią jeszcze zagrać, ale jeśli macie ochotę przeczytać komiksy na temat najbardziej szalonej dzielnicy miasta Gotham, to zacznijcie swoją przygodę od poniższych książek.

Batman: Mad Love and Other Stories – wygląda na to, że dziewczyna Jokera, Harley Quinn, odegra istotną rolę w Arkham City. Ten tom opisuje początki, napisane przez Paul’a Dini’ego – scenarzystę gry. Zamieszczone zostały również opowieści (narysowane w stylu Batman: The Animated Series) dotyczące innych bohaterów z gry, w szczególności Mr.Freeze.

Batman: Arkham Asylum — ta samodzielna graficzna nowela (oryginalnie nazwana Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth) była nie tylko źródłem dla pierwszej części gry, ale również jest wspaniała i została napisana przez Grant’a Morrison’a, który w tej chwili jest kapitanem całej koncesji. Komiks został narysowany przez Dave’a Mckean’a, dzięki czemu jest jeszcze bardziej przerażający i mroczniejszy niż większość scen, które możecie zobaczyć w grze.

Batman: Strange Apparitions – Profesor Hugo Strange, ponoć główna postać w Arkham City, po raz
pierwszy pojawił się w 1940 roku. Ścieżka jego kariery zaczęła rysować się w późnych latach siedemdziesiątych. Stworzona przez scenarzystę Steve’a Englehart’a i rysownika Marshall’a Rogers’a, który jest również twórcą jednej z najlepszych opowieści o Jokerze – „The Laughing Fish”.(Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Hugo Strange’a odsyłamy was do lektury Doug’a Moench’a i Paul’a Gulacy’ego „Batman: Prey” napisaną w latach 1990-1991. Opowieść, która ustaliła, że jest on szalonym psychiatrą a nie jedynie szalonym naukowcem).

Batman: No Man’s Land – Jest to pięciotomowa seria napisana przez dziesięciu różnych scenarzystów.  To opowieść, która wielokrotnie występowała w wielu seriach o Batmanie w 1999 roku. Jeśli starasz sobie wyobrazić jak wyglądałoby Gotham ogarnięte chaosem, to mamy dla ciebie odpowiedź. Po trzęsieniu ziemi oraz zarazie, wojska U.S. zabezpieczyły i opuściły Gotham City, natomiast Batman i jego ekipa została sama, aby utrzymać pokój.

Źródło: TechLand

Tłumaczenie: Witkos