Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


Dziś przygotowałem dla was tłumaczenie podcastu, który pojawił się na łamach strony Gameinformer.com. Dwóch redaktorów gazety udało się ostatnio do siedziby firmy Rocksteady aby dowiedzieć się nieco więcej o grze. Czytelnicy mieli możliwość zadać pytania redaktorom a odpowiedzi zostały opublikowane w w/w podcaście. I tu musze rozczarować niektórych z was bo wiele się nie dowiedzieliśmy na temat samej gry . Redaktorzy skupiają się w większej części na spekulacji odnośnie nadchodzącej produkcji. Wybrałem dla was najważniejsze pytania. Te z cyklu” Czy ostatnia finałowa walka w Arkham City będzie taka sama jak w Arkham Asylum” starałem się ominąć. Bo wiadome jest, że gra znajduje się w fazie produkcji a te pytania nie są na miejscu. Rocksteady w większości też nie chciała puścić pary z ust. Z jednej strony to dobrze z drugiej źle. Oto najciekawsze pytania.

 • Czy gra Arkham City będzie brutalna biorąc pod uwagę ostatnie arty, które zostały udostępnione w Internecie(Na nich Batman ma nadgarstki i usta ubrudzone krwią)?

Podobnie jak w pierwszej części gry przemoc się pojawi,a gra będzie równie brutalna. Ciężko powiedzieć ile będzie krwi i czy w ogóle będzie. Jednak Batman ma nowe świetne ruchy. Ale dalej wyznaje jedną świętą zasadę „Nie zabijaj”.

 • Czy kostium Batmana będzie taki jak na okładce Gameinformera?

Batman na okładce jest biały i to dodaje mu powagi. Wygląd taki został przygotowany na potrzeby pierwszej strony.

 • Czy długo zajmie Batmanowi znokautowanie przeciwników?

Walka z przeciwnikami wygląda tak jak w Arkham Asylum ale tutaj można to zrobić o wiele szybciej.

 • Czy pojawi się Challenge Mod w Batman: Arkham City?

Twórcy nie odpowiedzieli na to pytanie redaktorom. Ale według spekulacji redaktorów byłby to zły ruch gdyby go zabrakło zważając na dzisiejsze zainteresowanie i popularność trybu współpracy. Twórcy mogą być bowiem dumni ze swojego systemu walki. Redaktorzy zakończyli wypowiedź stwierdzeniem” Prawdopodobnie będzie Challenge Mod”.

 • Jacy przeciwnicy pojawią się w grze biorąc pod uwagę tryb Sandbox?

Redaktorzy jak i zapewne twórcy nie chcieli wyjawić przeciwników jacy mogą pojawić się w Arkham City. Wymienione zostały jedynie postacie, które pojawią się na pewno czyli: Joker, Harley Quinn,  Two Face i Catwoman. Przedstawiciele Rocksteady nie chcieli również podać wielkości miasta. Zależy im bowiem na dopieszczeniu każdego szczegółu (wypowiedź Seftona Hilla). Gdyby zbyt daleko odeszli od oryginału, gra mogłaby stracić na jakości.

 • Jaka jest przyczyna choroby Jokera?

Na to pytanie odpowiedź również nie została podana. Więc można tylko wnioskować, że gra będzie miała związek z trucizną z pierwszej części.

 • Czy pojawi się Robin w trybie współpracy?

„To byłoby fajne”- taką odpowiedź uzyskali redaktorzy Gameinformera. Jeżeli jednak się pojawi to twórcy na obecnym etapie prac nie chcą tego ujawniać. Jednak może się pojawić w postaci Easter Egg jak to miało miejsce w przypadku pierwszej częśći gry.

 • Czy będzie używany Batmobil, Batwing albo Batcycle?

Jeden z redaktorów Gameinformera wypowiedział się w ten sposób: „ Jeżeli uzywałbyś Batmobilu to raczej byłaby to krótka jazda bo miasto nie jest zbyt duże. Rocksteady stara się rozwinąć to co było w pierwszej części. A sterowanie takimi pojazdami byłoby po prostu trudne”.

 • Czy pojawi się jaskinia Batmana?

To następna rzecz, na którą twórcy nie chcą się wypowiadać.

 • Misje ze Scarecrow były moimi ulubionymi. Czy pojawią się podobne w kontynuacji?

Takowe misję mogą mieć miejsce jak sama postać z gry(Zakończenie Arkham Asylum).

 • Co z trybem Detectiv Mode w Arkham City?

Jedną z wad pierwszej części  było to, że spędzało się za dużo czasu w Detective Mode tracąć przy tym urok i klimat całej gry. W jednym z wywiadów Dawid Hugo wypowiadał się właśnie na ten temat. Twórcy chcieliby aby ten tryb był bardziej realistyczny. Sam Detective Mode w kontynuacji jak zauważają redaktorzy jest bardziej niebieski. Zapewne będzie to jeszcze ulepszane. Bowiem wszystko jest w fazie rozwoju.

 • Czy można będzie walczyć z takimi przeciwnikami jak Kite Man?

Redaktorzy twierdzą, że istnieje taka możliwość. Ostatnio została sporządzona lista na Gaminformer. Możliwe, że któryś z tamtych przeciwników się pojawi.

PODSUMOWUJĄC: Więcej było tam spekulacji a mało informacji. Redaktorzy jednak zaznaczają w pytaniu o premierę gry, że podczas tworzenia pierwszej części twórcy również przekładali premierę. Mając przez to o wiele więcej czasu na udoskonalenie tytułu. Arkham City według nich wygląda dobrze i raczej pewne jest, że zostanie wydane na jesieni 2011. Pozostaje tylko czekać do 2 września i pojawienie się kolejnych nowych informacji z gazet takich jak XBOX Official Magazine czy Playstation 3 Official Magazine.

Riko.