Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


Kiedy wiedzieliśmy jedynie, że prace nad Batman: Arkham City trwają, Rocksteady stanowczo trzymało wszystkie asy w rękawie, ale jak to zwykło bywać w tej dziedzinie rozrywki zawsze ktoś puści parę. W tym przypadku była to strona internetowa magazynu Game Informer, która ujawniła wrześniową okładkę swojego pisma i dodatkowo wypuściła pewnego kotka z klatki. Jak się później okazało Selina Kyle nie widniała tam przypadkowo, gdyż okazało się, że będzie ona jedną z głównych postaci w grze.

To świetna wiadomość, szczególnie dla męskiej części fanów DC Comics, ale może nic nie znaczyć dla szarego zjadacza chleba nie interesującego się komiksami. Bez obaw: IGN przygotował dla Was specjalny artykuł skupiający się na karierze Catwoman, jej życiu osobistym i kontaktach z Mrocznym Rycerzem.

Co wiemy?

Bazując na kilku faktach wcześniej ujawnionych przez Rocksteady, wiemy, że historia w Arkham City toczy się wokół obecnego burmistrza Gotham, a byłego zarządcy Azylu – Quincy’ego Sharpa. Po tym jak przytułek dla umysłowo chorych został totalnie zniszczony przez Jokera, nowy burmistrz Gotham postanowił go zbudować w mieście, a dowództwo nad nowym ośrodkiem oddać dobrze znanemu fanom Batmana Doktorowi Hugo Strange’owi.

Strange ubóstwia tylko jedną zasadę: nie uciekać. To pozostawia łotrom typu Jokera i Two Face’a duże pole działania, jeśli chodzi o walki dot. zdobycia władzy nad tą „dżunglą”. Jak zapewne się już domyślacie to Batman zostanie wrzucony centralnie między wszelkie możliwe fronty. Wrzucenie do całego miksu Catwoman dodaje do otoczki gry jeszcze więcej tajemniczości, zważywszy na fakt, iż nie jest jasne czy Kobieta Kot będzie towarzyszem, czy może wrogiem. Biorąc pod uwagę jej występy w komiksach można się spodziewać, że zobaczymy obie opcje.

Catwoman pierwszy raz pojawiła się na kartach komiksu „Batman” # 1 i w swoim pierwszym występie przypominała tajemniczą, zwinną, wysportowaną i seksowną kobietę w przebraniu kotki i pozostała taką do dzisiaj mimo wszelkich zmian na podłożu psychologicznym, które na przestrzeni lat wprowadzali scenarzyści.

Podobnie jak to miało miejsce z Mrocznym Rycerzem, charakter Seliny miał najgłębsze podłoże w komiksie Franka Millera, Batman:Year One, gdzie przedstawia się ją jako prostytutkę, która pod wpływem działalności Batmana pnie się jako jedna z najlepszych złodziejek na świecie. Dużo innych scenarzystów ignorowało wersję Millera, więc nie dziwi fakt, że współczesna wersja Kotki przedstawia ją jako dążącą do bycia milionerką kobietę, która stara się zerwać ze swoim poprzednim, ubogim życiem.

Po spędzeniu dwóch dekad w cieniu swojego wizerunku przedstawionego w Year One , nastąpił przełom w dwóch sequelach tej opowiści, czyli kolejno The Long Hallowen oraz Dark Victory. Te dwie historie umieściły Selinę w centrum wojny rodziny Falcone o przejęcie władzy nad miastem, gdzie miotała się między zakapturzonym mścicielem, a własnymi porachunkami, tutaj Loeb świetnie podkreślił stosunki między obiema postaciami. Później ten sam Pan chciał jeszcze bardziej podkreślić ich relację w Hush, pierwszej kanonicznej historii, gdzie Bruce postanawia wyjawić Catwoman swą tożsamość, a para zaczyna żyć wspólnym uczuciem. Związek ten nie trwał jednak długo, jednak zaowocował kolejną przemianą Seliny, gdzie stała się protektorką Gotham…
Dobra dziewczynka…

W roku 2001 scenarzysta, Ed Brubaker ,pchnął wizerunek Catwoman w stronę dobra o wiele mocniej niż ktokolwiek wcześniej, robiąc z Seliny obrończynię Easter Side. Tam użyła swoich kryminalnych talentów pomagając najbardziej poniewieranym obywatelom, drażniąc przy okazji stare rany z Black Maskiem oraz okazyjnie podsycając ogień w sercu Batmana. Jej waśń z Sionisem doprowadziła ją do takiej złości, iż postanowiła zabić wroga, a to jeszcze bardziej oddaliło ją od Batmana czyniąc ją w jego oczach kryminalistką.

Powyższe historie przyczyniły się do tego, że Kobieta Kot jeszcze bardziej ceniła sobie swoje zamiłowanie do przestępczości, a wraz ze zniknięciem Bruce’a Wayne’a Kotka przyłączyła się do Harley Quinn i Poison Ivy w serii Gotham City Sirens.
W stronę Arkham…

Więc jaki to wszystko będzie miało wpływ na historię w Arkham City? Na pewno poczujemy napięcie seksualne między Mrocznym Rycerzem, a nią , podobnie zresztą jak i ciągłe uczucie niepewności dotyczącej jej lojalności jak i tego z kim tak naprawdę tworzy sojusz – z Batmanem, Two-Facem, czy Jokerem – i czy w ogóle z kimś takowy tworzy…

Będzie pomocniczką Batmana, czy może zabawi się nim w celu uzyskania jakiegoś własnego celu? Jak powiedzieliśmy, prawdopodobnie zobaczymy mieszankę obu wersji, co uczyni historię w Arkham City jeszcze bardziej głębszą. Obojętnie czy będzie pracować z Nietoperzem, lub rzucać mu kłody pod nogi, Catwoman będzie jednym z najlepszych doznań jakie wykreowali ludzie z Rocksteady dla Batmana i graczy.

Skyhawk

źródło IGN.COM