Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


Człowiek-zagadka powrócił, a wraz ze swoimi wyzwaniami stał się wielkim hitem. Poniżej spróbuję szybko przedstawić wam, czego możecie się spodziewać podczas rozwiązywania skomplikowanych zagadek i polowania na trofea w sequelu niezwykle oczekiwanej gry.
UWAGA ! W dalszej części newsa mogą znaleźć się SPOILERY !


Dla wyjaśnienia, to nie będą te same, stare i oskryptowane wyzwania Człowieka-zagadki jakie zawitały w pierwszej części Batmana. System został gruntownie odnowiony, zbudowany z bardziej dogłębnych, tajemniczych ścieżek Riddlera. Sądząc po pierwszym spotkaniu z jednym z jego podwładnych, może on przejąć funkcję w dążeniu do uzyskania jakiegoś stanowiska lub nawet do wzięcia udziału w głównych wydarzeniach gry. Jego pobyt w Arkham City został potwierdzony, więc kwestią czasu jest, gdy Batman dobierze się również do niego.
Mapy Człowieka-zagadki zostały usunięte z gry. Gracz będzie teraz uzależniony od korzystania z bardziej rozbudowanego trybu detektywa, który zaznacza bandytów Człowieka-zagadki na zielono. Następnie będziemy musieli zlikwidować rzezimieszków , aby ocalić jednego z nich i bez problemu przeprowadzić przesłuchanie.
“Riddler, czego on tu chce?!” wykrzykuje Batman przy odrobinie perswazji, gdy wróg wisi nad krawędzią budynku.
“Cholera, w porządku! Porostu pomogłem mu wyjść, przekazaliśmy mu pewne informacje. Riddler nie wprowadził nas w swoje szalone plany!”
“To była dla mnie przyjemność,” oznajmia Batman, po wyrzuceniu bandyty na bok.
To będzie dla was jedno z wielu doświadczeń dotyczących Człowieka-zagadki w nowej części gry, i jak można dostrzec, różnią się one od monotonnego podążania za zielonymi znakami zapytania widocznymi na mapie.

Zagadki i trofea
Puzzle będą teraz dołączone do każdego trofeum Riddlera – zaprezentowano to na początku gry – Batman dostrzegł świecące plamy ułożone w zielony znak zapytania. Gdy gracz podchodzi do trofeum, mechaniczne struktury utrwalają się wokół niego, otwierając przed nim wyzwanie – jak dostać się do obiektu pożądania. Nie myślcie jednak, że wszystko będzie takie łatwe, Człowiek-zagadka obiecuje wiele innych łamigłówek i wyzwań w całej grze.

Misje poboczne
Jego udział nie kończy się na zagadkach i trofeach. Od czasu do czasu usłyszymy budkę z telefonem, która bez przerwy będzie dzwonić. Oczywiście, niektórzy gracze będą odrobine podejrzliwi, zwłaszcza na ulicach Arkham City. Ktoś kiedyś powiedział, że nie kto inny tylko Riddler jest główną postacią, od której będziemy otrzymywać zadania poboczne. Te misje będą prowadzone równolegle do tych z głównej fabuły gry. Sławny Zsasz, który pojawił się po raz pierwszy w Arkahm Asylum, pozostawił pewien niedosyt dla graczy, więc na pewno będzie mile widziany jego powrót.
Wraz ze wzrostem zainteresowania osobą Człowieka-zagadki w pierwszej odsłonie gry, będzie wspaniale zobaczyć, że sequel rozszerzy jego intrygującą osobowość i co najważniejsze, jego dziwne zagadki.

Poniżej zamieszczam krótkie streszczenie tego, co do tej pory potwierdzono na temat Człowieka-zagadki:
– Riddler znajduje się gdzieś w Arkham City
– Naszym zadaniem będzie przesłuchanie jego podwładnych, szalejących po mieście i zebranie informacji na temat jego prawdziwego miejsca pobytu i celów
– Jego mapy zostały usunięte z gry
– Tryb detektywa ujawni jego zbirów, co pomoże nam w doprowadzeniu do przesłuchania
– Riddler będzie dzwonił do budek telefonicznych, w których będziemy mogli aktywować misje poboczne
– Puzzle będą towarzyszyć trofeom Człowieka-zagadki, a ich trudność będzie rosła wraz z postępem gry

Thakan.

źródło http://www.arkhamcity.co.uk