Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


To zrozumiałe, że wyczekujemy z niecierpliwością Batman: Arkham City. Wygląda na to, że będzie to mroczna, brutalna i zarazem pełna akcji gra, w której to Batman porusza się po dużej dzielnicy Gotham City dając mu więcej uniwersalności w ruchu, walce oraz rozgrywce. Duża część gry (jeśli ktoś grał w Arkham Asylum, będzie wiedział) sprowadza się do gadżetów.
To co zrobiliśmy z paskiem z gadżetami Batmana było ustosunkowane w sposób, który mógłby użyć je w Arkham Asylum. Potem rozważyliśmy wyzwania jakie będą w Arkham City,” – powiedział przedstawiciel handlowy Rocksteady Dax Ginn. „Wszystkie jego gadżety ewoluowały w sposób, który pozwala mu na przetrwanie w Arkham City. Tak więc nie jest już to ten sam zestaw, który wziął ze sobą do Arkham Asylum”.
Zapytaliśmy Daxa aby powiedział nam o pięciu jego ulubionych gadżetach w przypadkowej kolejności. Oto co miał nam do powiedzenia:

Cryptographic Sequencer
Ten gadżet Mroczny Rycerz miał na swoim wyposażeniu w Arkham Asylum, ale używał go do otwierania zabezpieczonych paneli oraz zamków do drzwi, które były w zasadzie obok niego. W rozległym świecie jaki czeka nas w Arkham City Batman używa go do włamywania się do rozmów, które odbywają się gdzieś w mieście. Reasumując użyjesz go w grze do identyfikowania i włamania się do rozmów pomiędzy głównymi kryminalistami a ich podwładnymi, różnych frakcji, to daje Ci coś w rodzaju tropu i wgląd na szerszą narrację, która nie odbywa się w Twoim sąsiedztwie.

Cryptographic Sequencer w Arkham City

Wybuchowy żel
Wybuchowy żel to gadżet który ewoluował w sposób naprawdę niesamowity w stosunku do Arkham Asylum bo zamiast uzywać go do likwidacji “słabszych” ścian, możemy sami Batmanem zniszczyć takie ściany. A więc jakie zastosowanie znajdzie teraz wybuchowy żel? Możemy go wykorzystać w inny sposób, mowa tutaj o możliwości używania go w walce. Jeżeli więc masz czterech bądź pięciu przeciwników, którzy Cię otoczyli to możesz wszystkich ich szybko pokonać używając żelu.
Właściwie Batman robi akrobatyczny przewrót na rękach rozpryskując go na podłodze po czym ucieka stamtąd i z odległego miejsca detonuje go. Oczywiście po tym ładunek, który przeznaczony był dla przestępców trafia do adresatów powodując liczne szkody w miejscu wybuchu. Integracja gadżetów w walkę to totalnie nowa funkcja w grze Arkham City i trzeba przyznać, że działa wyśmienicie.

Wybuchowy Żel

Wybuchowy żel w grze Batman: Arkham Asylum

Batclaw
Innym przykładem (na użycie gadżetów w walce) jest Batclaw, więc… jeśli jest jakiś przestępca po drugiej stronie walki to możesz użyć Batclaw, i przeciągnąć go do siebie a później użyć bodyslama albo uppercuta(rodzaje ciosów). Jest bardzo dużo ruchów, które sie z tym łącza.

Batclaw

Batclaw w Arkham Asylum

Wyrzutnia liny
„Wyrzutnia liny, którą stworzyliśmy dla Arkham Asylum została ulepszona, pozwalając graczowi na niesamowitą elastyczność w poruszaniu się. W pierwszej grze, mogliśmy ją jedynie użyć do dostania się na drugą stronę pomieszczenia, jeśli pomiędzy ścianami była dziura lub inna przeszkoda. Teraz w trakcie przemieszczania się jesteśmy w stanie wspiąć się na linę. Daje nam to możliwość obserwacji terenu albo wystrzelenia drugiej linii prostopadle do tej pierwszej.
Tak więc, możesz wybrać pozycję gdzie chcesz się wspiąć po linie aby potem zaatakować przeciwnika z cienia lub znokautować go lecąc z góry. Rozwiązanie to pozwala również na poruszanie się po trudnodostępnych miejscach. W grze występuje parę, specyficznych zagadek, które zostały stworzone, aby zmusić gracza do użycia wyrzutni linii w spektakularny sposób.”

 

Wyrzutnia liny znajdzie w Arkham City nowe zastosowanie

Granaty dymne
„Granaty dymne mogą zostać użyte w przypadku, kiedy wokół ciebie jest zbyt duża liczba przeciwników, albo w przypadku, gdy są oni uzbrojeni. Wiec, kiedy wokół ciebie zbierze się grupka przeciwników uzbrojonych w karabiny i wiesz, że nie dasz rady znokautować ich wszystkich, użycie granatu dymnego daje ci około pół sekundy na ucieczkę. Jest to pewnego rodzaju ostatnia deska ratunku w przypadku, kiedy wiesz że możesz zginąć.”

Granaty dymne nie raz uratują nam życie

Granaty dymne nie raz uratują nam życie

Źródło IGN