Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


W najnowszej odsłonie przeglądu tygodnia GamePro o najważniejszych grach w 2011 roku, redakcja postanowiła sprawdzić jak Arkham City zagłębi się w dziwny związek pomiędzy Batmanem a Catwoman.

Batman jest postacią definiowaną przez jego relacje. To one właśnie ujawniają jego słabą stronę: człowieczeństwo. Kiedy widzimy Batmana walczącego z bandami złoczyńców przy użyciu szerokiej gamy gadżetów lub przechytrzającego karnych mistrzów, czasami zapominamy, że jest on tylko człowiekiem. Poprzez nadużycie i obsesyjne relacje z ofiarami i złoczyńcami, widzimy Batmana jako osobę podatną na strach, niepowodzenie i ból.

“Wspaniałą rzeczą jest to, że Batman ma te głębsze relacje ze wszystkimi postaciami skupionymi wokół niego”, mówi Seton Hill. Jako dyrektor obu odsłon gier Batmana, Hill poświęcił dużo czasu, aby dostać się do środka głowy Batmana i w zawiłej fabule znaleźć zdarzenia, które mają największe znaczenie dla historii opowiedzianej w grze.

Kobieta Kot i Batman

Kobieta Kot i Batman - ich drogi zapewne nie raz się skrzyżują w Arkham City.

Jedną z nich jest wyraźnie miłość do Catwoman. Od jej utworzenia w komiksie Boba Kane’a z 1940 roku, ich związek był nadużyciem. Ona jest samolubną kryminalistką, która manipuluje wszystkimi dookoła. “On widzi w niej dobro, gdy inni tego nie dostrzegają”, wyjaśnia Hill. “Chce, żeby była dobra, ale w tym samym czasie, istnieje w niej wiele złego. W wielu aspektach jest ona przeciwieństwem Batmana. Wszystkie ich podobieństwa i różnice obfitują fascynującym związkiem.”

Na początku nowej gry, Batman wkracza do kryminalnego miasta Arkham City, aby uratować Catwoman z rąk Two-Face “Jednak nie wszystko jest jasne w stosunku do Catwoman”, ostrzega Hill – “Czasami jest ona ofiarą, a czasami zbawicielem”. Dzięki Catwoman, postrzegamy Batmana jako głupiego kochanka, który przebacza nawet najgorsze zdrady. Do Arkham City wkroczył prawdziwy czarny charakter – Hugo Strange. Jako “prezydent” Arkham City, to on manipuluje wszystkimi gangami posługując się innymi złoczyńcami i wprowadza wiele nowego do fabuły gry.

“Połączenie Stange’a z Batmanem jest naprawdę fascynujące, czuliśmy, że z tej historii możemy wiele wycisnąć” wyjaśnia Hill. “W kanonie Batmana, Strange jest jedną z kilku osób, które znają prawdziwą tożsamość superbohatera. Catwoman dowiedziała się o tym osiem lat temu, a Strange wiedział już o tym w latach 70-tych.”

“Ich związek jest bardzo interesujący,” rozmyśla Hill; “To potwierdza, że Strange jest ponad Batmanem, wiedząc kim jest, wiedząc, że Bruce Wayne to on.[…] Zastanawialiśmy się jak Batman mógłby poradzić sobie z kimś, kto zna jego prawdziwą tożsamość. Hugo Strange jest doskonałą postacią: fascynuje się on Batmanem – to stawia Bruce’a po raz pierwszy na nogi, ponieważ świadomość, że ktoś zna jego prawdziwe ‘ja’ powoduje zagrożenie dla osób, które są mu bliskie. Jest to typ innego zagrożenia w porównaniu z tym co oferuje Joker, jest to bardzo osobisty poziom zagrożenia dla Batmana”…
Thakan.