Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


Arkham City, będzie większe od Arkham Asylum aż pięciokrotnie! Twórcy zapewniają nas, że całe miasto będzie dla nas “otwarte” od samego początku gry. Poniżej przedstawiamy Wam kilka istotnych budynków, które według nas mogą mięć większe lub mniejsze znaczenie w mieście Arkham.


Wieża obserwacyjna

Wieża obserwacyjna, to jeden z najwyższych budynków w świecie gry. Jak dobrze wiemy, w mieście Arkham panuje nie lada “piekło”. Nie raz przyjdzie nam zapewne wybrać się na sam jej szczyt. Trzeba przyznać, że to dość nietypowy budynek, czyżby miała się tam wydarzyć finałowa walka? Należy też mieć na uwadze, że Hugo Strange sprawuje kontrolę nad miastem. Może to właśnie tam znajduje się siedziba jednego z głównych przeciwników Batmana.


Kasyno Gotham

Kolejny dość specyficzny i wyróżniający się budynek w Arkham City. Zapewne to jedno z tych miejsc, które przyjdzie nam odwiedzić podczas gry. Należy pamiętać, że przecież Pingwin słynie z hazardu. Może to miejsce, w którym go spotkamy?


Monarch Theater

Pewnej nocy rodzina Wayne’ów wybrała się do Monarch Theatre, aby zobaczyć film Footlight Frenzy. Po wyjściu z niego rodzice Bruce’a zostali zabici przez Jacka Napiera. Pojawienie się tego budynku w Arkham City nie jest przypadkowe. Czyżby miał on jakiś wpływ na wydarzenia w grze?

Monarch Theater

Solomon Wayne Courthouse

Budynek sądu został zamknięty przez służby publiczne w momencie, gdy teren, na którym się znajdował został przydzielony do Arkham City. To właśnie w tym budynku spotkamy po raz pierwszy Kobietę Kot i Two-Face’a. Nie chcemy jednak zbyt dużo spoiler-ować,  jeżeli jesteście zainteresowani wydarzeniami jakie nas tam czekają, to zapraszamy Was do specjalnie przygotowanego artykułu z pierwszych 30 minut gry Batman: Arkham City.

null

null


Ideal Hardware

Ten budynek pojawił się w pierwszym trailerze gry. Nie wiadomo na razie jakie będzie miał znaczenie. Należy jednak wspomnieć, że Człowiek Zagadka pracuje nad tajemniczymi “maszynami”. Może to siedziba Edwarda Nigmy?

 

Medical Center

Centrum medyczne zapewnia bezpieczeństwo oraz troskę nad chorymi i rannymi więźniami. To właśnie z wieży tego budynku oddano strzał w kierunku Kobiety Kot i Batmana. Po za tym, to właśnie tam spotkamy “odnowioną” Harley Quinn, po czym uciekniemy z wieży. Dlaczego doszło w niej do wybuchu? Po raz kolejny odsyłam was do artykułu z pierwszych 30 minut gry.

 

Iceberg Lounge

To nocny klub należący do znanego czarnego charakteru z uniwersum Batmana, mowa tutaj o Pingwinie. To tam zapewne ma swoją kryjówkę i to tam go spotkamy.

Iceberg Lounge

 

Kryjówka Człowieka Zagadki

Człowiek-Zagadka, to zaiste geniusz, w Arkham City znajdzie się również miejsce dla jego kryjówki. Patrząc na ekrany można stwierdzić, że przeprawa przez jego pułapki wcale nie będzie taka łatwa. Widać na nich prawdopodobnie tajemnicze maszyny, o których jest tak głośno w mieście Arkham.
Kryjówka Człowieka Zagadki

Sionis Industries

Na ostatnim trailerze z rozgrywki możemy doszukać się Czarnej Maski. Fabryki te, to zapewne kryjówka tego czarnego charakteru.

Kryjówka Czarnej Maski

Joker Fun House

W tym budynku przebywa jeden z najgroźniejszych przeciwników Batmana. Trzeba przyznać, że wystrój tego miejsca idealnie pasuje do Jokera.

Kryjówka Jokera

Church

Według twórców ten budynek jest dość istotny. Na oficjalnym facebooku, przy tym concept art’cie dodano następującą notkę: “Wiele wydarzy się we wnętrzu tego sanktuarium”. Czyżby pojawienie się aż trzech concept art’ów nawiązujących do kościoła nie było przypadkowe ?

Church

Riko