Get Adobe Flash player

Arkham Knight! Promocja!


POLSKIE SERWISY

Stacja Kultura 9,5/10
Rocksteady nie tylko stanęło na wysokości zadania, oni przerośli wszelkie nasze oczekiwania. Na marginesie powiem tylko, że bałem się osobiście, że studio zbyt wiele zdradziło nam w trailerach i materiałach promocyjnych, żebyśmy mogli porządnie cieszyć się z Batman: Arkham City. Fortunnie okazało się, że to po prostu ja nie doceniłem firmy Rocksteady, a gra nie odsłoniła jeszcze pełni swoich sekretów i pojawia w niej się jeszcze kilkoro znanych postaci oraz rozpoznawalnych dla fanów wątków, ale rąbka tajemnicy nie uchylę. Jeśli Rocksteady chciało zostawić wam niespodziankę to nie zamierzam teraz jej spoilować!
Jak pisałem na początku na Batman: AC czekałem od 2 lat… i opłacało się. Dla każdego Bat-entuzjasty to spełnienie wszystkich marzeń. Pal licho najlepszą grę o komiksowym bohaterze, trzymam w rękach jedną z najlepszych gier jaką w ogóle można sobie w stanie wyobrazić! Powiem krótko, gdyby każda firma przykładała się do roboty tak jak Rocksteady (zapał, pomysły, dopracowanie) to trzeba by stworzyć nową klasyfikację oceniania. Ta produkcja może z dumą nosić miano arcydzieła! Wspaniała, grywalna zabawa, genialna fabuła i klimat, a na dodatek porządne wykonanie – Arkham City to dzieło bliskie perfekcji i z pewnością ma swoje honorowe miejsce w ścisłej czołówce najlepszych gier tego roku… jak i w moim domu! Jeśli uwielbiacie uniwersum DC, a Batmana już w szczególności to nie traćcie czasu i biegnijcie w piątek do sklepów – z pewnością nie będziecie żałować. Dwa lata temu Arkham Asylum podbiło serca milionów graczy na całym świecie, zdobywając liczne pochwały i nagrody. Teraz wyobraźcie sobie, że Arkham City to generalnie Arkham Asylum podniesione do potęgi entej!

Na koniec paść mogło by pytanie: Dlaczego akurat Batman? Pomimo tego, że fakt ten mi nie przeszkadza to w sumie ciekawe, że właśnie komiksowy bohater tak porwał tysiące konsumentów do gry i skradł innym słynnym seriom pochwały sprzed nosa. I chociaż nie potrafię Wam odpowiedzieć na to pytanie, może idealny będzie na tę okazję nieco metaforyczny cytat pewnej postaci z komiksów DC:

“Because the world needs a Batman.”
– Amanda Waller, DC Animated Universe
Autor: Jacek Molencki
http://stacjakultura.pl/6,25,23454,Batman_Arkham_City_recenzja_gry,artykul.html

Polygamia 5/5
To OSTATECZNA gra o Batmanie. To także najlepsza gra o superbohaterze, jaka powstała. Tworzy iluzję absolutną, angażuje gracza na dziesiątkach poziomów, każąc mu skradać się, walczyć, czytać biografie przeciwników, słuchać rozmów pomiędzy więźniami i ratować każdego nieszczęśnika, który wzywa pomocy. Niby można ją skończyć w 10 godzin, ale trzeba nie mieć serca, żeby tak podejść do tego tytułu. To gra o tym samym poziomie zalania gracza zawartością co „Assassin’s Creed”. Tu też co chwila znajdujemy coś, co odciąga naszą uwagę od głównego wątku.
Do tego wszystkiego dochodzi technologiczna perfekcja, czy przynajmniej stan bardzo bliski tej perfekcji – gra jest prześliczna, świetnie udźwiękowiona, ma fajne efekty specjalne… Zakochałem się w tej grze. Jest w niej wszystko, co czyniło część pierwszą wybitną, i jeszcze dwa razy więcej. I to wszystko w tytule, który nie ma nawet trybu dla wielu graczy! Jak dla mnie to kandydat do gry roku i jedna z najlepszych produkcji, w jakie w życiu grałem.

Autor: Tadeusz Zieliński
http://polygamia.pl/Polygamia/1,97394,10488955,Batman__Arkham_City___recennzja.html?bo=1

Głos Wielkopolski 5/6
Czy warto wydać na grę równowartość 10 biletów do kina? Gdybym miał możliwość grania na konsoli w maksymalnie trzy gry, “Arkham City” byłaby jedną z nich – oto moja odpowiedź.

Autor: Marcin Kostaszuk
http://www.gloswielkopolski.pl/kultura/466704,batman-arkham-city-jak-mroczny-rycerz-recenzja-gry,id,t.html

Wirtualna Polska – Imperium Gier 5/5
Najnowszy Batman to tytuł, który zaskakuje na każdym kroku, zawsze pozytywnie. Jeżeli zastanawiacie się, czy w Arkham City warto zagrać, porzućcie wszelkie wahania. W tę grę trzeba zagrać. I nieważne, czy jesteście fanami komiksów, tytułów action-adventure, miłośnikami wirtualnej rozrywki na co dzień czy od święta.
Batman: Arkham City jest pierwszą grą, która otrzymuje rekomendację naszego serwisu za obalenie tezy, według której druga część zawsze musi być gorsza od pierwszej. Gra spina w sobie za pomocą znakomitej fabuły wszystkie elementy rozgrywki takie jak otwarty świat czy system walki. Chlubny wyjątek nie tylko jeśli chodzi o interpretacje komiksów przez inne media.

Autor: Zbigniew Trzeciak
http://gry.wp.pl/recenzja/batman-arkham-city-recenzja,5299,1.html

gram.pl 9,5/10
Nie spodziewałem się gry aż tak dobrej. Choć “dwójka” powiela w zasadzie rozwiązania “jedynki” to nadal gra się niezwykle przyjemnie, a i pewne subtelne nowości zostały wprowadzone. Batman: Arkham City to połączenie gęstego klimatu, fabuły z ulubionymi postaciami z komiksów oraz płynnego gameplaya. Murowany kandydat do tytułu gry roku.

Autor: Rafał “Mastermind” Dziduch
http://www.gram.pl/news_8AfkHe24_Artykul_Batman_Arkham_City_recenzja.html

onlygames.pl 9,3/10
“Jedna z najlepszych produkcji tego roku. To bezsprzecznie najlepsza gra z jakimkolwiek superbohaterem, jaka ujrzała światło dzienne. Kupować i grać!”

Autor: Rafał “Baron Ski” Skierski
http://www.onlygames.pl/artykul-batman_arkham_city_-_recenzja-1545.html

gry.onet.pl 9/10
Gra jest potężna, żywotna, przepiękna i wypełniona mnóstwem ciekawych treści, do tego stopnia, że z ochotą siada się do niej ponownie, na wyższym poziomie trudności czy korzystając z trybu New Game Plus albo konkurując o najlepsze wyniki ze znajomymi.

Bo “Batman: Arkham City” dopiero po drugie jest kandydatem do gry roku i zapewne najlepszą grą o komiksowym superbohaterze. Po pierwsze, pozwala stanąć na krawędzi wieżowca, spojrzeć sto metrów w dół, mruknąć patetyczne “I’m Batman” i runąć w dół lotem pikującym, w szaleńczym pędzie, niemal czując wiatr na twarzy. Można zginąć w tej grze… na dobre kilkadziesiąt godzin.

Autor: Oskar
http://gry.onet.pl/recenzje/batman-arkham-city-x360ps3,1,4883531,artykul.html

PlayStationTeam.pl 5/5
Batman: Arkham City pozwala zanurzyć się w otchłań wspomnień z dzieciństwa, w świat który jako mały szkrab chciałem odwiedzić, wcielić się w Mrocznego Rycerza i dać popalić tym złym. Szkoda, że w wieku 30 lat dopiero przyszło mi sięgnąć marzeń z dzieciństwa ale lepiej wcześniej niż później, bo przecież w wieku 60-70 lat już mógłbym niedowidzieć… Tytuł ten polecam każdemu, nie tylko fanowi Batmana, bowiem dopiero przy takich produkcjach – moim zdaniem – widać przewagę gry nad filmem!

Autor: “Hades”.
http://www.playstationteam.pl/batman-arkham-city-recenzja/

gambler.pl 98%
Samo miasto jest najdoskonalszą w historii wizualizacją Gotham. Jeśli ktoś wciąż zachwyca się pierwszym filmowym Batmanem szybko zrewiduje swój pogląd na temat doskonałości scenografii. Arkham City leży bliżej Łowcy Androidów. Mrok, wilgoć, zniszczone kwartały, pulsujące chorym światłem zdewastowane neony tworzą niesamowity nastrój, oddający doskonale komiksowy pierwowzór. Możliwość nieograniczonego poruszania się po tym mieście to czysta przyjemność. Owszem zbyt dużo tu jednowymiarowych złoczyńców. Wszyscy są tak samo muskularni i głupi. Szkoda, że poza tak wybitnymi postaciami jak Joker, czy Pingwin, jako urozmaicenia nie zaserwowano lumpów, ćpunów, czy zwykłych nieudaczników. Było by to dopełnieniem perfekcji grafiki i fabuły. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że ta gra jest wręcz doskonała.

Autor: Rafał Frąckiewicz
http://www.gambler.pl/MATERIAL/3261/batman,arkham,city,-,recenzja,gry.html

gamezilla 9,5/10
Co tu dużo mówić, Batman: Arkham City to gra kompletna. Jak na obecne czasy – niemalże idealna. Wciąga gracza do kreowanego przez siebie świata i przez długie godziny nie pozwala mu oderwać się od ekranu. Ukończenie głównego wątku to zadanie na kilkanaście godzin, a przecież na zaliczenie czekają jeszcze misje poboczne oraz masa bonusów do zebrania. Do tego ta ogromna swoboda, pozwalająca graczowi robić co tylko zechce, i kiedy tylko zechce. Fabuła trzyma w napięciu, rozgrywka jest przez cały czas odpowiednio urozmaicona, a mroczny klimat i fantastyczna otoczka sprawiają, że jak najdłużej chcemy być Batmanem broniącym Gotham i brać udział w jego przygodach. Czego chcieć więcej? Chyba tylko tego, by więcej pojawiało się gier, które oferują tak bogaty zestaw atrakcji na najwyższym poziomie. A póki co cieszmy się z tego, że jedną z tych gier jest właśnie nowy Batman.

Autor: Mateusz Kasperski
http://gamezilla.komputerswiat.pl/recenzje/2011/10/recenzja-batman-arkham-city

ps3info.pl 9,5/10
Batman: Arkham City jest świetną grą. Zdecydowanie lepszą pod względem mechaniki gry oraz grafiki, niż Arkham Asylum. Tytuł ten bez wątpienia powtórzy sukces swej poprzedniczki i z pewnością zgarnie wiele nagród. Pozycja ta nie wzbudza już takiego WOW jak Arkham Asylum, lecz spełnia pokładane w niej oczekiwania. Z pewnością gra jest z górnej półki, jednak ocena nie może być najwyższa. Nie ze względu na działania Warnera i Rocksteady, którzy wołają sobie po kilka dolarów za zawartość, która wcale nie jest związana z multiplayerem. Przejście trybu dla jednego gracza (tylko misje fabularne) to ponad 10 godzin, a do tego dochodzi new game + oraz wyzwania człowieka zagadki, które zdecydowanie wydłużają czas zabawy z Batmanem.

Autor: Czubi
http://www.ps3info.pl/newsy/batman-arkham-city-recenzja

punkgamer.pl 5/5
Rocksteady popełniło prawdopodobnie grę roku. Batman: Arkham City, to taki Terminator 2 w świecie gier. Sequel idealny, w którym trzeba czepiać się na siłę, by znaleźć coś złego. Kiedy hype osiągał punkt krytyczny, ja na moment zwątpiłem. Dziś walę głową w ścianę za tę winę, po czym wracam na ulice Arkham w poszukiwaniu kolejnych tajemnic, jakie skrywa to miejsce. Można by o tym tytule napisać jeszcze nie jeden referat, lub książkę. Ja jednak zakończę recenzję krótkim stwierdzeniem: Jesteś fanem Batmana? Nie możesz tej gry nie kupić. Nie jesteś fanem Batmana? Po tej grze nim zostaniesz.

Autor: Luna
http://punkgamer.pl/artykul/recenzja-batman-arkham-city–668?p=3

gry-online.pl 9,5/10
Stworzenie udanej kontynuacji nigdy nie jest łatwą sprawą, szczególnie gdy za podstawę do dalszych prac ma się produkt tak kompletny, przemyślany i grywalny jak Batman: Arkham Asylum. Gra ta nie bez powodu po dziś dzień jest przy różnych okazjach chętnie przywoływana jako wzór do naśladowania. Ja na dalsze przygody Batmana czekałem bez wielkiego ciśnienia, licząc na typową kontynuację oferującą więcej tego samego. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że druga część nie jest zwyczajnym odcinaniem kuponów od sukcesu „jedynki”, a zupełnie odrębnym dziełem, które bez problemu znajdzie swoje własne miejsce w panteonie najlepszych gier wideo.

Autor: Stranger
http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=7820

students.pl brak oceny
Batman: Arkham City nie jest grą idealną. Jest to jednak jeden z tytułów, przy których bawiłem się najlepiej w przeciągu ostatniego roku. Wszystko, poczynając od architektury Arkham City, poprzez postacie, ich relacje, a na walce oraz efektach graficznych kończąc jest tu stworzone z obsesyjną starannością. Fani kart komiksów odnajdą się w tym świecie i wreszcie będą mogli poczuć się jak Mroczny Rycerz. Cała reszta zaś zagra w grę, która da im więcej przyjemności niż najgorętsze premiery tego roku. Kupujcie w ciemno.

Autor: Filip Cholewczyński
http://www.students.pl/kultura/details/56931/Batman-Arkham-City-recenzja

ps3site.pl 10/10
Nareszcie dobrnęliśmy do końca. Czy dostrzegam jakieś wady Arkham City? Cóż… nie. Być może wynika to z tego, iż jestem wielkim miłośnikiem superbohaterów wszelkiej maści (taka pozostałość z dzieciństwa), a akurat do Batmana mam olbrzymi sentyment. Wydaje mi się, iż w całkiem niezły sposób udało mi się oddać to, jak się w Arkham City gra. Ci, którzy nie widzieli poprzedniej odsłony mogą co prawda mieć pewne problemy z opanowaniem sterowania, którego tajniki nie zostały niestety należycie wytłumaczone, jednak po poświęceniu na to kilkunastu minut wsiąkną na całego. Przejście gry zajmie Wam naprawdę sporo czasu (14-godzinny wątek główny to około 30% zabawy), jednak godziny lecą przy Arkham City niczym woda w wodospadzie Niagara. No dobrze, skoro dotrwaliście aż do tego momentu, to po raz kolejny zachęcę Was do kupna (nie ma mowy byście się zawiedli), a mi nie pozostaje nic innego jak wrócić do tego upiornego miejsca, by skopać jeszcze kilka tyłków. Do zobaczenia na ulicach Gotham!

 

PS. Nathan Drake ma przechlapane…

Autor: Vergil
http://www.ps3site.pl/recenzja-batman-arkham-city-ps3/88788/3

gamikaze.pl 9,5/10
Skrótowo rzecz ujmując, Batman: Arkham City jest niezapomnianą produkcją, zdecydowanie wartą nabycia. Dla wielu osób będzie to gra wybitna, może nawet pozycja na miarę miana hitu tego roku. Z mojego punktu widzenia do prawdziwej wielkości brakuje jej z kilku względów – marudziłem najbardziej na fabułę, czasem nie do końca wiadomo także co dalej robić, więc tworzą się niepotrzebne przestoje, co nie zmienia jednak absolutnie faktu, że ubawiłem się przy niej setnie, poczułem jak Mroczny Rycerz, ani razu nie wykląłem twórców. Ba! – wręcz przeciwnie, chwaliłem ich kunszt oraz dorosłe podejście do tematu. Tak łatwo przecież było zwyczajnie wrzucić bandę znanych z uniwersum DC łotrzyków do jednego wora, potrząsnąć i wysypać na rynek. Tutaj każdy boss jest dobrze nakreślony, do tego wieloma smaczkami premiuje się znajomość wieloletniej serii (na całe szczęście nikt nie wyjaśnia „świeżakom” kto jest kim oraz dlaczego), która niestety de facto jest już przeszłością. Nie ideał więc, ale wart szacunku i ceny.

Autor: TomisH
http://www.gamikaze.pl/PlayStation/Recenzje/PS3/Batman_Arkham_City.aspx?sub=2

obywatelhd.pl brak oceny
To istna uczta dla geeków zakochanych w uniwersum Batmana. Dal wszystkich innych, którzy mają gdzieś drobne smaczki i nawiązania do świata DC, jest to po prostu cholernie dobra gra. To jeden z tych tytułów, które sprawiają, że minuty zamieniają się w godziny. Na Gotham pada śnieg, na Batmana sypią się kule, a na graczu ląduje objawienie, że miał grać tylko dwie godziny, a jest już 3 nad ranem i wcale nie ma ochoty kończyć.

Autor: Szymon ObywatelHD Adamus
http://obywatelhd.pl/index.php/2011/10/26/batman-arkham-city-spacer-po-miescie-bez-gaci-recenzja/

gramynamaxa.pl 9/10
Batman: Arkham City to świetna gra, która pobija bez problemu sukces swojej poprzedniczki. Nowy Batman jest po prostu “bigger, better and more badass”. Z pewnością jest on najpoważniejszym kandydatem do tytuły gry roku. Sama gra wad praktycznie jako takich nie posiada, a pełnej noty nie dostanie ze względu na słabą politykę wydawcy, Warner Bros. Jest to chlubny wyjątek, który obala tezę, że druga część zawsze musi być gorsza od tej pierwszej. Must have 2011 roku.

Autor: Mateusz Fidut
http://gramynamaxa.pl/publicystyka/79-batman-arkham-city-recenzja

giernik.pl brak oceny
Batman Arkham City to pozycja obowiązkowa dla fanów Nietoperza i świetna przygoda dla osób lubiących oryginalne sandboxy (piaskownice). Mimo bardzo wysokich oczekiwań grze nie udało się dostarczyć nowej jakości doznań, a powtarzalność mechanizmów rozgrywki co jakiś czas mocno daje o sobie znać. Mimo tego jest to produkcja z pierwszej ligi, którą zdecydowanie warto mieć w kolekcji. Genialni bohaterowie, ogrom możliwości i zadań, efektowny (i efektywny) model podróżowania (również jako Kobieta Kot) oraz klimat miasta stanowią o sile tej produkcji. Jeżeli wcześniej nie graliście w pierwszą część to w „dwójce” zakochacie się bez pamięci.

Autor: Tomasz Ilnicki

http://giernik.pl/batman-arkham-city-recenzja,artykul.html?material_id=4eac4963fbaedd3573010000

 

gry.interia.pl 10/10
Jeśli Batman: Arkham Asylum był grą prawie doskonałą, to jak określić Batman: Arkham City? Jak dla mnie, to absolutny hit, który będzie się bił o miano najlepszej produkcji tego roku. Zawiera wszystko, za co tak mocno pokochaliśmy pierwowzór, a do tego jest od niego jeszcze obszerniejszy, ciekawszy i ładniejszy. Ocena może być tylko jedna…

Autor: Artur Dąbrowski
http://gry.interia.pl/recenzje/news/batman-arkham-city,1712078

gry.gildia.pl 10/10
Nie będę już dłużej katował klawiatury. Batman: Arkham City jest grą w zasadzie idealną. Choć rok 2011 widział już trochę świetnych tytułów i na kilka jeszcze czeka, to ja nie mam wątpliwości. Nic nie jest w stanie pobić nowych przygód Batmana w boju o tytuł Gry Roku 2011. Według mnie jest to gra kompletna i dlatego zasługuje na komplet punktów w ocenie.

Autor: Tomasz “Gambit” Dobosz
http://www.gry.gildia.pl/gry/batman_arkham_city_x360/recenzja

miastogier.pl 9,5/10
Podsumowując, nie ważne czy graliście w jedynkę czy nie, Batman: Arkham City to tytuł, który musicie mieć. Tak wspaniałych produkcji nie ma zbyt wiele, obowiązkiem jest więc posiadanie ich w swojej kolekcji. Mam nadzieję, że deweloper na dwójce nie poprzestanie i jeszcze nie raz wskoczymy w buty Człowieka Nietoperza!

Autor: Marcin “bigboy177” Trela
http://www.miastogier.pl/recenzja,x360,1320,s3.html

konsolowisko.pl
http://konsolowisko.pl/item/23666

grodajnia.pl 10/10
To ocena dla gry idealnej, dopracowanej pod każdy względem, w pełni grywalnej, oferując otwarty i wieli świat do doskonałej oprawie graficznej.

Autor: Piotr Jędziura
http://grodajnia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=348:recenzja-batman-arkham-city&catid=9:playstation3&Itemid=4

ZAGRANICZNE SERWISY

– Game Informer 10/10
– GamesRadar 10/10
– GameArena 10/10
– Eurogamer.se 10/10
– Giant Bomb 5/5
– intheGame 10/10
– STN 6/6
– VideoGamer 10/10
– 1UP A/A+
– IGN 9.5/10
– GamersNET 9.5/10
– PlayFront 9.5/10
– NowGamer 9.4/10
– GameTrailers 9.3/10
– Videgameszone 9.2/10
– Eurogamer 9/10
– Gamereactor 9/10
– Joystiq 4.5/5
– Gamespot 9/10
– Official Xbox Magazine UK 9/10